مدیرعامل آتش نشانی تهران خبر داد: برگزاری مسابقه امداد و نجات با پهپادها

مدیرعامل آتش نشانی تهران خبر داد: برگزاری مسابقه امداد و نجات با پهپادها

به گزارش فقط سفر مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بر ضرورت بهره گرفتن از ظرفیت پهبادها در عملیات های امداد و نجات تصریح كرد و از برگزاری مسابقه امداد و نجات با پهپادها اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مهدی داوری در گردهمایی فناورانه، شركت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه محصولات و خدمات پهپادی تمركز فعالیت سازمان آتش نشانی را امداد و نجات و ایمنی شهرها دانست و اظهار داشت: در زمینه ایمنی شهر كمتر توجه شده است كه معروفترین حادثه به وجود آمده در شهر تهران آتش سوزی ساختمان پلاسكو بوده است.
وی كل مساحت تهران را 700 كیلومتر مربع و حوزه خدماتی این سازمان 1400 كیلومتر ذكر كرد و اظهار داشت: شهر تهران از نظر بافت های لطمه پذیر با گذشته متفاوت شده است. هم اكنون بلندمرتبه ترین نردبان موجود در شهر تهران 64 متر و بلندترین ساختمان موجود در تهران 150 متر است كه ما برای دسترسی به طبقات بالا در زمان بحران با موانعی مواجه هستیم.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران وسعت آتش سوزی را از چالش های سازمان آتش نشانی در بحران آتش سوزی نام برد و اظهار داشت: از آن جا كه امروز سال پربارشی داشتیم كوه های كشور پوشیده از درختان شدند و این امر سبب شد در تابستان با وسعت آتش سوزی ها این جنگل ها بر اثر آتش سوزی از بین برود.
بگفته وی امكان ارزیابی و پایش این آتش سوزی ها غیرممكن بود چونكه امكان پایش آتش بوسیله خودرو میسر نیست.
داوری افزود: بر این اساس ما از سال های پیش به فكر توسعه فناوری های پیشرفته در حوزه فعالیت سازمان آتش نشانی بودیم كه در بین این فعالیت ها پهپادها می تواند یكی از موثر ترین فناوری ها برای مدیریت بحران ها باشد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران با تاكید بر این كه ما تلاش داریم تا با استفاده از تكنولوژی های جدید، آتش نشانی قدرتمند در كشور ایجاد نماییم اظهار نمود: ورود پهپادها در امداد ونجات می تواند بسیار موثر باشد و گام های جدی در این زمینه برداشته ایم.
داروی از برگزاری مسابقه امداد و نجات با پهپادها آگاهی داد و اظهار داشت: این رویداد كه در پاییز سال جاری برگزار می گردد در آن شركت های فعال در حوزه طراحی و ساخت و پهپادها حضور خواهند داشت و امیدواریم این رویداد بتواند مسیر ما را برای توسعه این فناوری ها در بخش امداد و نجات باز كند.1398/06/26
15:10:55
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: خدمات , شهر , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری