از چه راهی توریست مذهبی جذب كنیم؟

از چه راهی توریست مذهبی جذب كنیم؟

به گزارش فقط سفر یك فعال حوزه گردشگری اعتقاد دارد توریست صرفا این نیست كه بلیط تهیه نماید و سفر را آغاز كند بلكه فرد با دیدن عكس ها و مطالب و حتی شنیدن رویدادها هم می تواند سفر كند، بنابراین تاثیری كه یك سخنرانی دینی می تواند بر جذب توریست داشته باشد بسیار بالا است.


ملیحه صفری در گفتگو با ایسنا، عنوان كرد: مانند تمامی فیلم ها یا كتاب های خوب یك سخنرانی دینی عالی آن هم در مورد محرم، در حال نقل و انتقال گردشگران مذهبی است. ما عاشق این هستیم كه ماجراجویی نماییم و به جایی جدید با راهنمایی آگاه سفر نماییم كه بتواند جاها و چیزهایی را كه قبلا هیچگاه از وجودشان آگاه نبودیم، به ما معرفی و ما را دعوت كند كه پنجره هایی به جهان نو باز نماییم و ما را به لنزهایی جدید مجهز كند كه چیزهای معمولی و تكراری دنیا اطرافمان را خارق العاده ببینیم. به ما لذت ببخشد و چندین بخش از ذهن ما را همزمان فعال نگه دارد.
وی تصریح كرد: اگر یك سخنران دینی تلاش كند تا باورهای دینی خویش را به شكلی بیان كند كه گویی عازم یك سفر مذهبی است و یا در مورد وقایع كربلا مانند یك راهنمای گردشگری از جایی سخن خویش را آغاز كند كه مخاطب تصور كند آنجاست و راهنما باید مطمئن شود كه هیچ حركت غیر ممكن و یا تغییر جهت غیر قابل توضیحی در راه برای مخاطبان و گردشگران مذهبی وجود ندارد. چه این سفر برای كشف و اكتشاف باشد و چه برای توضیح چیزی یا ترغیب كسی؛ در نهایت توریست مذهبی را به مكان زیبای جدیدی می رساند كه آن هم یك موهبت است.
این فعال حوزه گردشگری اظهار نمود: تمركز بر آن چیزی كه می خواهید به توریست مذهبی بدهید، اساس كامل آن چیزی است كه شما را برای سخنرانی مذهبی آن هم در مورد محرم آماده می سازد. تاثیرگذاری یك سخنرانی دینی و مذهبی و به عبارتی سفر زیارتی به مقصد كربلا اغلب در آن چیزی است كه بیان نمی گردد، چون كه یك مطلب كوتاه می تواند بسیار پرارزش باشد. در واقع این راز سخنرانی مذهبی موفق را خیلی ها نمی دانند و با غامض گویی، ذهن گردشگران مذهبی را خسته می كنند.
صفری با اشاره به لزوم تبیین ذایقه گردشگران مذهبی خاطرنشان كرد: چه فرصت یك سخنران مذهبی 2 دقیقه باشد، و چه 18 دقیقه و یا حتی 80 دقیقه بایستی به اندازه ای بتواند مطالب را در مسافرت مذهبی خود بگنجاند كه به اندازه كافی عمق داشته باشد تا بتواند گردشگران مذهبی را مجذوب خود كند. هنگامی كه این سخنرانی های مذهبی درست اجرا شود قلب های گردشگران مذهبی به تپش در می آید و ذهن هایشان از احساس این واقعه به مرز دگرگونی می رسد و ناخودآگاه اشك در چشمهایشان حلقه خواهد زد.
وی تصریح كرد: بزرگترین نقص سخنرانی مذهبی این است كه اگر گردشگران مذهبی خویش را كاملا از روی نوشته هدایت كنید، آن حس و شور واقعی را در آنها خواهید كشت. اینكه آنها درك كنند برایشان روخوانی می كنید یا سخنرانی مذهبی تا به سفر كربلا بروند؛ دو تجربه كاملا متفاوت می باشد و با درك روخوانی و تصنعی بودن، حس خوب و تجربه زیبایی برای گردشگران مذهبی رخ نخواهد داد.
این فعال حوزه گردشگری تصریح كرد: امروزه گردشگران مذهبی بر روی پیام سخنرانی های دینی تمركز زیادی می كنند، ازاین رو رسالت اصلی یك سخنران مذهبی این است كه بر روی صحنه در خدمت این ایده باشد كه آنرا بعنوان هدیه با ارزش به گردشگران مذهبی خودش تقدیم كند. آنها وقتی می بینند با عشق واقعی وقایع را زیبا و عینی بیان می كنید، حس لذت و عشق را خواهند برد و همیشه با شعف قلبی و صادقانه در این سفر مذهبی شركت خواهند كرد.1398/06/19
11:53:01
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: توریست , زیارت , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری