ادیانی: در ۳ ماه گذشته ۳۳ نفر در مازندران غرق شدند

ادیانی: در ۳ ماه گذشته ۳۳ نفر در مازندران غرق شدند

فقط سفر: نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه از اول خرداد تابحال 33 نفر در مازندران غرق شدند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سید علی ادیانی در جلسه علنی بامداد امروز شنبه مجلس و در جریان طرح سوال خود از وزیر كشور درباره علت عدم اجرای كامل مواد ۱۷۳ و ۱۷۴ و بند ب ماده ۱۸۷ قانون برنامه پنجم اظهار داشت: اگر مقرر است نقدی به مجلس صورت گیرد، ضعف در نظارت و عدم توجه جدی مجلس به نظارت است كه منجر به استنكاف دستگاه های اجرایی از اجرای قانون می شود.
وی افزود: ما در ماده ۱۷۳ برنامه پنجم دولت را مكلف به تهیه برنامه جامع مدیر یت شهری كردیم و تكلیف كردیم تا نظام درآمدهای پایدار شهرداری ها را تدوین كند و سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل را تشكیل دهد. حال وزیر شفاف بگوید علت عدم اجرای این احكام چه بوده است.
این نماینده مجلس افزود: اگر مقرر است ما قانون وضع نماییم و قانون معطل بماند یا ناقص اجرا شود فلسفه وجودی نمایندگان و تقنین از بین می رود. پس از دولت می خواهم دلیل عدم اجرای احكام تكلیفی را بیان كند.
ادیانی در ادامه اشاره كرد: وقتی قانونگذار احكامی را تكلیف می كند یعنی عدم اجرای آن خسارتی را متوجه كشور می كند. هم اكنون شهرداری ها تحت فشار مردم و دستگاه های نظارتی هستند برای اینكه ما برنامه جامع مدیریت شهری را آماده نكردیم. اگر این برنامه اجرا می شد این میزان عوارض آثار سوء و خطرات سیل اخیر هم رخ نمی داد.
وی با بیان این كه دولت مكلف به تدوین نظام درآمدهای پایدار شهرداری ها بوده، افزود: ما شاهد استنكاف از قانون در این زمینه هستیم اگر این قانون اجرا نشود چه آثار سوئی دارد. یكی از آنها فروش تراكم است كه در نتیجه آن هرج و مرج اتفاق می افتد دلیلش هم این است كه آنها مجبور به خلق درآمد هستند. ضرر دوم هم متوجه مردم است و آن بروز و ظهور رانت و فساد است وقتی درآمد پایدار نباشد برای ایجاد درآمد به شهرداری فشار می آید. در نتیجه این سیاست ها در خیلی از شهرها شاهد از بین رفتن باغات مشجر بودیم.
نماینده مردم قائمشهر در مجلس با اشاره به دستگیری برخی اعضای شوراهای شهر یا شهرداران نیز اظهار داشت: اگر تقویت سازوكارهای مدیریت و نظارت بر هزینه كرد شهرداری ها انجام می شد شاهد انحرافات كمتری بودیم. در همین دوره شورای شهر چه برخی از اعضای شوراها به سبب تخلفات مالی، سوءاستفاده، تبانی و ویژه خواری دستگیر شدند این برازنده شوراها و شهرداری ها نیست.
ادیانی با بیان این كه با وجود سامانه اعمال نظارت از اعمال سلیقه جلوگیری می شود، اشاره كرد: در مورد سازمان توسعه و عمران سواحل، دولت موظف به تشكیل سازمان و تدوین اساسنامه است اما آن چه دولت انجام داده منطبق با قانون نبوده همچنان كه از اول خرداد ماه سال جاری در مازندران ۳۳ نفر آنها غرق شدند كه این نشان از غلط بودن سیاست ها است.
منبع:

1398/05/26
15:36:04
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: دستگاه , شهر , شورای شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری