ورود موتور چهار چرخ به ایستگاه های آتش نشانی بازار تا سه ماه آینده

ورود موتور چهار چرخ به ایستگاه های آتش نشانی بازار تا سه ماه آینده

به گزارش فقط سفر مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور ایمن سازی بازار تهران اظهار داشت: مقرر است در ایستگاه های بازار موتور چهار چرخ مورد استفاده آتش نشانان قرار گیرد و احیانا تا سه ماه آینده این تجهیزات مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مهدی داوری با اشاره به وضعیت ایمنی بازار تهران اظهار نمود: به منظور ایمن سازی بازار تهران از سال های دور اقدامات زیادی انجام شده است كه همچون آنها می توان به آموزش مالكان واحدهای بازار اشاره نمود.

وی با اشاره به نصب تعداد زیادی دستگاه خاموش كننده حریق در بازار تهران اظهار داشت: آتش نشانی با بازاریان بطور دایم در حال تعامل است و در مواقع ضرورت اخطاریه ها و دستورالعمل هایی را صادر می كند اما بازار مجموعه وسیعی است كه سازمان های زیادی را درگیر می كند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: بطور مثال میراث فرهنگی، شركت برق و... همچون سازمان هایی هستند كه نقش هایی را در بحث حفظ ایمنی در بازار ایفا می كنند البته دستگاه های مرتبط اقدامات لازم را آغاز نموده اند اما حفظ ایمنی در بازار به یك عزم ملی نیاز دارد تا شرایط این محل ساماندهی گردد.

وی با اشاره به اینكه الان دو ایستگاه آتش نشانی در بازار مستقر است، اظهاركرد: سعی شده تجهیزاتی در این ایستگاه ها نگهداری شود كه در شرایط سخت بازار به بهبود وضعیت كمك كنند. شاهد این امر هم آن است كه تا امروز آتش نشانی توانسته حریق هایی كه در بازار اتفاق می افتد را مهار كند.

داوری با اشاره به اینكه نیروهای آماده آتش نشانی همواره در بازار حضور دارند، اشاره كرد: آتش نشانان در ساعت استراحت خود به گشت زنی در بازار می پردازند اما این موارد كافی نیست و نگرانی شهردار تهران به جا است. سازمان های مختلف با هم افزایی باید نسبت به ایمن سازی مناسب تر بازار اقدام نمایند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه در امتداد تامین ایمنی، برخی از واحدهای ناایمن در بازار پلمب شده اند، اشاره كرد: برخی از این واحدهای ناایمن اقدامات ایمن سازی را آغاز نموده اند اما وضعیت رضایت بخش نیست و تعدادی هم باوجود تاكیدات سازمان آتش نشانی شهرداری تهران و اخطارهای متوالی هنوز ایمن سازی واحدهای خودرا آغاز نكرده اند.

بنا براعلام شهرنوشت، وی با اشاره به اینكه آتش نشانی برای ایمن سازی به گردنگیر و قوانین نیاز ندارد، اظهار داشت: آتش نشانی نباید برای ایمن سازی هر پاساژ راه طولانی را طی نماید. واحدهای پلمب شده طی دو مرحله (اقدامات موقت) و با گذراندن فرصت شش ماهه می توانند مراحل ایمن سازی واحد خودرا كامل كنند.
1398/05/19
18:35:02
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری