دلیلهای انتخاب امن ترین شهرهای جهان

دلیلهای انتخاب امن ترین شهرهای جهان

فقط سفر: جهان در حال ˮهرچه بیشتر شهری شدنˮ است و هم اكنون 55 درصد از جمعیت دنیا در شهرها زندگی می كنند و سازمان ملل متحد برای افزایش این میزان به 68 درصد تا سال 2050 میلادی برنامه ریزی نموده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، با عنایت به این كه جمعیت جهان هم چنان در مناطق شهری متمركز بوده و پرتراكم ترین شهرهای جهان به رشد خود ادامه می دهند، خیلی از شهرها با افزایش معضلات امنیتی مواجهند.
برای تعیین علت انتخاب امن ترین شهرهای جهان، سایت "۲۴/۷Wall St" اطلاعاتی را از لیست شهرهای امن سال ۲۰۱۷ میلادی كه آخرین گزارش از واحد اطلاعات مجله اكونومیست با در نظر گرفتن فاكتورهای مختلف در ۶۰ شهر دنیا شمرده می شود، مورد بررسی قرار داده كه نتایج این بررسی در ذیل آمده است:
۱) توكیو، ژاپن
برای دومین سال متوالی، توكیو در صدر لیست امن ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. بگفته مجله اكونومیست، تهدید پایین جرم و جنایت در توكیو امكان دارد پیامد تاكید فرهنگ ژاپن بر صداقت و همدلی باشد. اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۹) اداره پلیس این شهر اعلام نمود شهروندان توكیو در سال ۲۰۱۸ میلادی با برگرداندن مبلغ ۳.۷ میلیارد ین (۳۳.۷ میلیون دلار) كه معادل نزدیك به نیمی از كل نقدینگی است كه در این سال گزارش مفقودی آن به دست آمده بود، ركوردی جدید به ثبت رساندند.
۲) سنگاپور، سنگاپور
سنگاپور از لحاظ امنیت شخصی و زیرساخت ها امن ترین شهر جهان و بطور كلی دومین شهر امن جهان عنوان شده است. بگفته دولت سنگاپور، شبكه PolCam، شبكه ای متشكل از حدود ۶۵ هزار دوربین پلیس در سراسر شهر به حل بیشتر از ۲۳۰۰ پرونده و رفع میزان قابل ملاحظه ای از جرایم از سال ۲۰۱۲ میلادی كمك كرده است.
۳) اوساكا، ژاپن
در صورتیكه رابطه بین درآمد، سلامت و جرایم خشونت آمیز پیچیده است، شهرهای ثروتمندتر بطور معمول از سلامت بیشتری برخوردار بوده و میزان جرایم كمتری دارند. اوساكا كه از آن بعنوان دهمین شهر ثروتمند جهان یاد می شود، بعنوان بهترین شهر در جهان برای امنیت سلامت و سومین شهر برای امنیت شخصی انتخاب شده است.
۴) تورنتو، كانادا
تورنتو به سبب امنیت بالای دیجیتال و تلاش های خود در امتداد ایمنی بالای شخصی در رتبه بالایی از شهرهای امن جهان قرار گرفته است. با پیش بینی نیاز بیش از پیش به امنیت سایبری، سرویس پلیس تورنتو طی عملیاتی كارگروهی به پلیس جرایم سایبری مختص كرده است كه این امر منجر به توسعه بخش رسیدگی به جرایم سایبری شده است. بیشتر از نیمی از كل شركت های امنیت سایبری در كانادا مستقر در منطقه تورنتوی بزرگ است.
۵) ملبورن، استرالیا
ملبورن نیز مانند دیگر شهرهای منطقه آسیا و اقیانوسیه رتبه بالایی در عرصه امنیت سلامت به خود مختص كرده است. میانگین امید به زندگی در كلان شهر ملبورن ۸۴ سال است كه از دیگر شهرها در استرالیا بیشتر بوده و هم چنین بیشتر از ۱۱ سال از میانگین امید به زندگی در سراسر جهان طولانی تر است.
۶) آمستردام، هلند
آمستردام در كنار این كه یكی از سالم ترین و تمیزترین شهرهای جهان است، بالاترین میزان امنیت دیجیتال جهان را نیز به خود مختص كرده است. در ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی بندر آمستردام یك برنامه امنیت سایبری را اجرا كرد كه شبكه ای برای كمك به تشخیص و كاهش اثرات حملات سایبری در سرتاسر ناحیه كانال دریای شمال شمرده می شود.
۷) سیدنی، استرالیا
اصلی ترین عامل برای امنیت سیدنی، بزرگ ترین شهر استرالیا امنیت بالای سلامت آن است. امید به زندگی در سیدنی ۸۳.۸ سال است كه بیشتر از ۱۱ سال بیشتر از میانگین امید به زندگی در جهان است.
۸) استكهلم، سوئد
استكهلم یكی از امن ترین شهرهای جهان برای پیاده روی شمرده می شود و از نظر امنیت زیرساختی، شخصی و سلامتی در رتبه بالایی قرار دارد. در سال ۲۰۱۷ میلادی به ازای هر ۱۰ هزار نفر ساكن در این شهر تنها چهار مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه موتوردار به ثبت رسیده است كه حدودا پایین ترین میزان به ثبت رسیده در بین تمامی پایتخت های اروپایی شمرده می شود.
۹) هنگ كنگ، چین
در صورتیكه رابطه میان درآمد و میزان جرایم بسیار پیچیده است اما شهرهای ثروتمندتر اغلب میزان جرایم كمتری دارند. هنگ كنگ، ثروتمندترین شهر جهان برای ۱۲ سال متوالی از كاهش میزان جرایم خود آگاهی داده است. این شهر بتازگی رتبه هفتم جهان را از نظر امنیت شخصی به دست آورده بود.
۱۰) زوریخ، سوئیس
یكی از امن ترین شهرها برای پیاده روی زوریخ است بطوریكه ۴۴ درصد از سفرهای درون شهری در زوریخ به صورت پیاده روی یا با دوچرخه صورت می گیرد. این شهر از لحاظ سلامتی در جایگاه امن ترین شهر جهان قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۶ میلادی به ازای هر ۱۰ هزار نفر ساكن در این شهر تنها هفت مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه موتوردار به ثبت رسیده است كه یكی از كمترین آمارهای به ثبت رسیده در شهرهای بزرگ اروپا محسوب می شود.
هم چنین رتبه های بعدی شهرهای امن جهان به ترتیب به شهرهای فرانكفورت آلمان، مادرید اسپانیا، بارسلونای اسپانیا، سئول كره جنوبی، سان فرانسیسكوی ایالات متحده آمریكا، ولینگتون نیوزیلند، بروكسل بلژیك، لس آنجلس ایالات متحده آمریكا، شیكاگوی ایالات متحده آمریكا، لندن انگلیس، نیویورك ایالات متحده آمریكا، تایپه تایوان، واشینگتن دی. سی ایالات متحده آمریكا، پاریس فرانسه و میلان ایتالیا تعلق گرفته است.
منبع:

1398/05/16
19:46:14
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: پایتخت , ثبت , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری