پس از جهانی شدن درخواست شد

بازگرداندن نام باستانی هیركانی به استان گلستان

بازگرداندن نام باستانی هیركانی به استان گلستان

فقط سفر: معاون میراث فرهنگی اظهار داشت كه با ثبت جهانی جنگل های هیركانی پیشنهاد برگرداندن نام استان گلستان به نام باستانی اش «هیركانی» را به میراث فرهنگی و استانداری این منطقه اعلام نموده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدحسن طالبیان - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - در نشست خبری ثبت جهانی جنگل های هیركانی كه روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در سازمان میراث جهانی برگزار شد، بیان كرد: با ثبت جهانی این محوطه طبیعی بزرگ كشور به میراث فرهنگی استان گلستان، بازگرداندن نام باستانی آنرا درخواست دادیم كه میراث فرهنگی هم این درخواست را به استانداری اعلام نموده است، اما هنوز جوابی از جانب استانداری اعلام نشده است.
او با بیان این كه هر سال بخشی از عرصه جنگل های هیركانی را بدون گرفتن سهمیه ای به پرونده جهانی می توان اضافه كرد، اظهار داشت: هر سال می توانیم ۲۵ درصد از این عرصه را اضافه كنیم؛ اتفاقی كه سبب می شود حتی پای سوداگران چوب را از این مناطق حذف نماییم.
۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ پرونده جنگل های هیركانی كه از جانب ایران عرضه شده بود، در یونسكو به ثبت رسید. نماینده سازمان حفاظت محیط زیست در پرونده ثبت جهانی جنگل های هیركانی هم گفته است: از دو میلیون هكتار جنگل هیركانی موجود در ایران، ۳۱۰ هزار هكتار آن ثبت جهانی شده است. البته از راه كنترل بهره برداری از جنگل ها، بخش های بیشتری از جنگل های هیركانی را در یونسكو می توانیم به ثبت برسانیم.
این خبر در حال به روزرسانی است…


1398/04/24
14:26:08
5.0 / 5
4833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری