كسری عملكرد ۲۶ درصدی در بخش درآمدهای شهرداری

كسری عملكرد ۲۶ درصدی در بخش درآمدهای شهرداری

فقط سفر: رئیس كمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به تحقق 95 درصدی منابع شهرداری در سه ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: در همین مدت شاهد كسری عملكرد 26 درصدی درآمدهای شهرداری نیز بوده ایم.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در یكصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بعد از استماع گزارش حسابرسی شهرداری تهران، اظهار داشت: با وجود تحقق ۹۵ درصدی منابع مطابق با برش سه دوازدهم بودجه مصوب، شاهد كسری عملكرد ۲۶ درصدی در بخش درآمدها هستیم.

وی ادامه داد: شهرداری كسری عملكرد این بخش را از محل مازاد عملكرد ۲۹ درصدی واگذاری دارایی ها جبران كرده است. این روند هر چند منجر به تحقق منابع مورد نیاز برای شهرداری تهران در این سه ماهه شده باشد اما نیازمند توجه ویژه است چونكه زمینه ساز اتكای شهرداری به منابع ناپایدار است.

وی افزود: عدم تحقق ۲۶ درصد از منابع بودجه در بخش درآمدها متأثر از فضای اقتصاد كلان كشور و اثرات تحریم ها بر اقتصاد شهری است كه سبب شده شاهد مازاد عملكرد سه ماهه نخست امسال در بخش غیر نقدی تأمین منابع شهرداری باشیم كه در مقابل آن بخش تحقق منابع نفتی با كسری عملكرد دو هزار و ۹۷۰ میلیارد ریالی روبه رو شده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر این كه به منظور اجرای قانون و ارائه گزارشهای شفاف شهرداری و خزانه دار شورا باید گزارشات خودرا بجای ارائه در سطح سر جمع منابع و هزینه مشتمل بر زیر عنوان های اصلی منابع و مصارف ارائه نمایند تا هم اعضای شورا و هم شهروندان بدانند كه چه سهمی از منابع حاصل از سه ماهه نخست امسال از محل سهم مالیات بر ارزش افزوده یا مازاد تراكم مجاز و همین طور عوارض پسماند تأمین شده است اضافه كرد: در حقیقت باید شفاف باشد در مقابل چه میزان از این بودجه عملكردی صرف پرداخت حقوق و مزایا نگه داشت شهر یا پروژه های عمرانی و توسعه ای شهر شده است. مطمئناً ارائه گزارشات جامع و تفصیلی حق شورا و شهروندان است.
منبع:

1398/04/23
15:11:27
5.0 / 5
4788
تگهای خبر: شهر , شورای شهر , فضا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری