یك عضو كمیسیون اقتصادی:

نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود

نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود

فقط سفر: نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه صنعت گردشگری با ادبیات بخشنامه ای توسعه نمی یابد، اظهار داشت: نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدرضا پور ابراهیمی در دیدار سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان با اشاره به اینكه كل درآمد نفتی كشور بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است، اظهار نمود: بررسی های اقتصادی نشان داده است صنعت گردشگری ایران می تواند بیشتر از ۱۴ میلیارد دلار درآمد عاید كشور كند كه بسیار بیشتر از درآمدهای نفتی خواهد بود.

وی با اشاره به اینكه حوزه های صنایع دستی و گردشگری ماهیت اقتصادی دارند، اضافه كرد: حوزه میراث فرهنگی نیز می تواند در كسب درآمد به سایر حوزه ها كمك نماید.

این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود، اشاره كرد: باید راه و مسیر برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این صنعت بیشتر از پیش باز شود.

پورابراهیمی خواستار تفویض اختیارات كامل به مدیران استانی سازمان میراث فرهنگی كشور شد و اشاره كرد: باید خیلی از تصمیم گیری ها در داخل استان ها انجام گیرد و از پیچیدگی های بروكراسی اداری در صنعت گردشگری كاسته شود.

وی با اشاره به عملكرد مثبت سازمان میراث فرهنگی كشور در تغییر كاربری و واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی اضافه كرد: خوشبختانه امتیاز این سازمان در همكاری و تعامل با بخش خصوصی مثبت است.

نماینده مردم كرمان و راور با تقدیر از عملكرد رئیس سازمان میراث فرهنگی كشور در حوزه های مختلف
میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهار نمود: خوشبختانه دكتر مونسان ارتباط بسیار خوبی با بدنه دولت و همین طور مجلس دارد و باید از این ظرفیت برای توسعه گردشگری استان كرمان بهره برد.

پور ابراهیمی با دعوت از رئیس سازمان میراث فرهنگی كشور جهت سفر به استان كرمان، اظهار داشت: این استان ظرفیت های منحصربفردی در بخش های تاریخی و گردشگری دارد كه باید از حالت بالقوه بیرون بروند.

وی با اشاره به اینكه كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان كرمان بسیار فعال است، اضافه كرد: هم اكنون مسئولان اداری و قضایی، بخش خصوصی و خصوصاً نمایندگان استان كرمان در مجلس شورای اسلامی با اداره كل میراث فرهنگی استان همراه هستند و از مدیریت جدید این اداره كل در امتداد توسعه صنعت گردشگری خطه كریمان حمایت می كنند.
منبع:

1398/04/19
15:16:36
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: ثبت , سفر , صنایع دستی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری