با بررسی های اولیه اعلام شد:

زلزله به تاریخ مسجد سلیمان صدمه ای نزد

زلزله به تاریخ مسجد سلیمان صدمه ای نزد

فقط سفر: معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان اعلام نمود: برمبنای بازدیدهای میدانی تابحال هیچ گزارشی از لطمه به موزه ها، اشیاء و بناهای تاریخی مسجد سلیمان پس از زلزله به این اداره كل اعلام نشده است.


احمدرضا حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان این كه بعد از زلزله قبل از ظهر امروز دوشنبه ۱۷ تیر، كارشناسان میراث اداره كل مسجد سلیمان در حال پایش آثار هستند، اشاره كرد: برنامه ریزی می شود تا در صورت نیاز و اگر بحران ادامه دار بود آثار منقول در موزه ها و محوطه های تاریخی جمع آوری شود و تهمیدات مورد نیاز برای آثار غیر منقول نیز صورت گیرد.

او اظهار داشت: هم اكنون نیروی یگان حفاظت و مسؤولان میراث فرهنگی مسجد سلیمان در حالت آماده باش هستند و سایت ها و محوطه های كه در اختیار میراث فر هنگی قرار دارد را به صورت دوره ای پایش می كنند.
به گفته وی تا آخرین لحظه برطرف شدن بحران در مسجد سلیمان موارد امنیتی رعایت می شود.

او با بیان این كه هم اكنون محوطه یا اثری كه در وضعیت اضطراری قرار داشته باشند در مسجد سلیمان وجود ندارد، اشاره كرد: آثار تاریخی در مسجد سلیمان وسعت زیادی دارند به همین دلیل، هنوز پایش ها به صورت كامل انجام نشده اند.

شهرام امید - مدیر موزه نفت مسجد سلیمان - نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اعلام نمود: بر طبق بررسی ها كه تابحال انجام شده در دیوار، كف محوطه و هر چه به سازه كالبدی بنای موزه مربوط است با صدمه ای مواجه نشده ایم، حتی ریختگی در دیوارها نبوده است اما هنوز و تأسیسات اصلی موزه امكان بررسی كامل نداشته اند.

او با بیان این كه هرچند هنوز خطر لطمه در این سازه دیده نشده است، اظهار داشت: حتی هیچ ویترینی نیز در موزه شكسته نشده است.

وی اضافه كرد: بر طبق اعلام ستاد بحران فضاهای تاریخی و موزه ای تا زمانی كه بحران برطرف شود تعطیل شدند، چون نمی توانیم مردم را به فضاهای سربسته وارد نماییم اما در موقع اضطراری با عنایت به امنیت بالای ساختمان موزه و در صورت دستور ستاد بحران اجازه تجمع مردم در حیاط موزه امكان پذیر خواهد بود.
منبع:

1398/04/18
14:20:21
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: شهر , صنایع دستی , فضا , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری