اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می شود

اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می شود

فقط سفر: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی درباب بازآفرینی بافت فرسوده و ناكارآمدی شهری اظهار نمود: بر طبق این توافق، اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می شود.


به گزارشایسنا، مهدی جمالی نژاد بامداد امروز در همایش روز شهرداری و دهیاری ها در فرمانداری قم، با اشاره به ۸۵سفر استانی خود طی ۸ماه گذشته كه به این سمت منصوب شده است، عنوان كرد: در این مدت به برخی استان ها بیشتر از ۱۰ بار سفر كرده ام و بعضی از استان ها نظیر سیستان و بلوچستان، كرمان، كردستان و استان های دور از مركز را هم بیشتر از یك سفر حضور داشته ام، با این وجود نخستین دیدار با مسئولان قم است.
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور افزود: باید بگویم كه ارتباط و پیگیری مدیران، شهرداران و دهیاران قم مقداری ضعیف و مطالبه گری بسیار كم است؛ به نظر می آید شهری كه در مجاورت و همسایگی پایتخت است باید ارتباط و پیگیری مطالبات را بیشتر كند.
جمالی نژاد در بخش دیگر ظرفیت های استان قم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ظرفیت در شهر و روستاهای استان قم بی نظیر و كم نظیر است؛ ظرفیت ۲۰میلیون زائر، مركزیت مذهبی و علمی كشور، مسیر عبور اغلب استان ها، دسترسی ساده به پایتخت و... همه ظرفیت های بسیار بالایی برای شهرها و روستاهای استان است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با تاكید بر استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستانها و روستاهای قم اضافه كرد: شهرها و روستاهای استان می توانند با بهره گیری از پتانسیل گردشگری مذهبی قم درآمدزا شوند.

وی با اشاره به حجم ورود زائران به قم و ضرورت تقویت شبكه حمل و نقل استان عنوان كرد: شهرها و روستاهای استان می توانند با ایجاد شركت حمل و نقل جمعی به رفع این مشكل كمك كنند.

جمالی نژاد با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در مورد بازآفرینی بافت فرسوده و ناكارآمد شهری اظهار نمود: بر طبق این توافق اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار خواهد شد.

وی تبدیل وضعیت های شغلی در شهرداری ها را مایه آرامش و آسایش در مجموعه های شهری و روستایی و عامل ایجاد رضایتمندی در كشور دانست و اظهار داشت: این مورد در حال پیگیری است، همینطور آیین نامه استخدامی دهیاری ها هم اصلاح و برای تصویب به دولت ارسال شده است.

منبع:

1398/04/14
16:19:33
5.0 / 5
4146
تگهای خبر: پایتخت , حمل و نقل , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری