شهردار تهران:

هر دو هفته یك پروژه در تهران افتتاح می نماییم

هر دو هفته یك پروژه در تهران افتتاح می نماییم

فقط سفر: شهردار تهران اظهار داشت: از این پس هر دو هفته افتتاح پروژه در تهران خواهیم داشت تا امید و نشاط به شهر بازگردد.به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در بیست و ششمین جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق كه در منطقه ۱۴ برگزار شد، ضمن قدردانی از شهرداران پیشین مناطق ۵، ۱۶ و ۱۷ اظهار داشت: انتظار این است كه شهرداران فعالیت های خودرا با قدرت ادامه دهند. وضعیت اقتصادی كشور در شرایط فعلی چندان مساعد نیست و شهرداری هم با وجود استقلال از دولت از این شرایط تأثیر می پذیرد البته با وجود اینكه این وضعیت نامناسب است می تواند فرصتی برای رشد كشور باشد.

وی در ادامه با تاكید بر جلوگیری از تصرف پیاده روها توسط كارگاه های عمرانی اظهاركرد: پیاده رو حق مردم است و آنها كه ساخت و ساز می كنند. باید مسیر عبور امن را برای عابران پیاده فراهم آورند. اگر اتفاقی برای شهروندی به سبب نبود مسیر پیاده حادث شود، مسئولیت آن با ما است.

شهردار تهران اضافه كرد: در آینده در منطقه ۱ پروژه مسیر دسترسی جدید به ولنجك و موزه «دكتر حبیبی» را افتتاح خواهیم كرد. در منطقه ۲ نیز پروژه باغ «عبقری» را در دستور كار داریم. در منطقه ۳ هم اقداماتی در محدود شیرخوارگاه آمنه برای ارائه خدمات اجتماعی صورت گرفته است كه افتتاح این پروژه هم باید در دستور كار قرار گیرد.

حناچی افزود: در منطقه ۱۳ افتتاح موزه نیروی هوایی و موزه هشت سال دفاع مقدس در دست اقدام است. علاوه بر این در این منطقه پروژه شهدای مشروطه را داریم كه موانع پیش روی آن برداشته شده است و باید هر چه زودتر فعال شود. در منطقه ۱۲ پروژه ضلع شمالی ساختمان های دارایی و زیرگذر گلوبندك را در دست اجرا داریم كه تقریباً اقدامات عملیاتی انجام شده است و پروژه در آستانه افتتاح قرار دارد. افتتاح پروژه باغ پرندگان در منطقه ۴ و بهره برداری از خانه های مرمت شده برای تبدیل به فضاهای اقتصادی در منطقه ۶ از دیگر اقداماتی است كه در آینده انجام می شود.

شهردار تهران با اشاره به سایر پروژه های شهری اظهار داشت: در منطقه ۹ بزودی پروژه زیرگذر استاد معین افتتاح می گردد. در منطقه ۲۲ هم اتصال مجتمع «ایران مال» به مترو اصلی ترین راهبرد ماست و این باری است كه به منطقه تحمیل شده و باید در شبكه حمل و نقل عمومی پخش شود. در منطقه ۱۸ نیز با پشتیبانی از خیرین باید كمك نماییم تا پروژه راه اندازی بیمارستان عظیم كودكان به سرانجام برسد.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط خیابان هایی كه تبدیل به گذر و پیاده راه می شوند، اظهاركرد: محورهایی كه گذر می شوند باید در طرح تفصیلی باشند و مصوبه های آن از پیش ستاندن شود. این دست از پروژه ها را نباید سلیقه ای و بدون مطالعه انجام داد.

وی با اشاره به توسعه مسیر دوچرخه در منطقه ۱۰ اظهار داشت: برای آن كه انجام این نوع طرح ها نارضایتی ایجاد نكند، توسعه مسیرهای دوچرخه باید از معابری آغاز شود كه حجم خودرو های پارك شده در آنها كم تر است مانند نبش خیابان انقلاب كه تراكم برای پارك خودرو كم است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، شهردار تهران با تاكید بر لزوم خدمات رسانی بهتر به مردم در شرایط سخت اقتصادی اظهار داشت: باید شرایط زندگی را در وضعیت فعلی برای مردم راحت تر نماییم.

منبع:

1398/03/29
14:57:25
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری