پرداخت ۳۴ میلیارد تومان كمك بلاعوض به واحدهای سیل زده استان لرستان

پرداخت ۳۴ میلیارد تومان كمك بلاعوض به واحدهای سیل زده استان لرستان

به گزارش فقط سفر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی اظهار داشت: در استان لرستان تابحال در مجموع به ۸۳۶۱ واحد كمك های بلاعوضی به میزان ۳۴ میلیارد تومان پرداخت شده كه ۳۴۸۶ مورد مربوط به كمك های بلاعوض معیشتی، ۱۰۰۸مورد كمك های بلاعوض جاری، ۳۷۳۲ مورد كمك های بلاعوض تعمیری و ۱۳۶ مورد مربوط به كمك های بلاعوض احداثی بوده است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد به همراه مسئولان استانی و محلی روز گذشته (۱۴ خرداد) ضمن حضور در استان لرستان از آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده شهرهای پلدختر و معمولان بازدید كرد و در جریان آخرین برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

وی در معمولان در جلسه بررسی روند بازسازی ونوسازی كه با حضور مسئولان محلی و بنیاد مسكن تشكیل شد، حضور یافت و ضمن استماع گزارش های مسئولان برخی تصمیمات و برنامه های كمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده را برای حاضران شرح داد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور همینطور در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی شهر پلدختر شركت كرد و اظهار داشت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات در رابطه با سیل فروردین ماه امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق صدمه دیده از سیل به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر كشور - تشكیل شده و ذیل آن كمیته های تخصصی و قرارگاه های متناظر در استان ها و دستگاه های مرتبط شكل گرفته است.

وی اضافه كرد: پایه و اساس خیلی از مصوبات هیات محترم وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل، اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی می باشد.

جمالی نژاد افزود: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارت های ناشی از سیل مربوط به مسكن مردم و زمین های زراعی و باغات بود و هیات وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه ها داشته است.

وی همینطور اظهار داشت: اولویت بعدی، جبران خسارت های وارد شده به زیرساخت های حوزه های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی همینطور خسارات وارد شده به زیرساخت های شهری و روستایی است كه در حال جمع بندی موارد در رابطه با این مبحث هستیم.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در ادامه اظهار نمود: در مناطق صدمه دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها كاملا باید جابه جا شود و در بعضی روستاها بخش هایی باید جابه جا شود ازاین رو تمهیدات مربوط به این مورد در زمینه های تامین زمین، آماده سازی زمین و تفكیك اراضی باید به صورت دقیق اندیشیده شود.

جمالی نژاد با اشاره به اینكه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده هستیم، اظهار داشت: تلاش می نماییم با هماهنگی تمامی دستگاه ها كار بازسازی واحدهای صدمه دیده طبق دستور رئیس جمهوری تا انتهای سال به اتمام برسد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور در جریان بازدید از پلدختر كلنگ راه اندازی سایت چهار هكتاری اسكان دائم مردم صدمه دیده از سیل را به زمین زد.

وی همینطور از رودخانه كشكان و دیوار ساحلی آن كه از داخل شهر پل دختر عبور می كند، بازدید كرد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از روستای چم مهر در شهرستان پل دختر بازدید و اظهاركرد: ۹۸ میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای روستائی صدمه دیده لرستان پیشبینی شده است.

جمالی نژاد در حاشیه این بازدید با اشاره به كمك های پیشبینی شده برای بازسازی و نوسازی روستاهای صدمه دیده لرستان اظهار داشت: مبلغ ۹۸ میلیارد تومان برای راه اندازی ۹۸۰۰ واحد مسكونی روستائی در نظر گرفته و برای ۱۱هزار واحد اسكان موقت روستائی هم ۶۶ میلیارد تومان كمك بلاعوض پیشبینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، ایشان در ادامه از روند بازسازی پل ارتباطی روستای چم مهر به شهر پلدختر هم بازدید كرد.

این پل به طول ۱۲۰ متر راه ارتباطی پنج روستای شهرستان پل دختر را به یكدیگر متصل می كند و برای بازسازی آن اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان پیشبینی و تابحال ۸۴ متر از آن اجرا شده است.
1398/03/17
14:51:17
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری