مدیركل میراث فرهنگی استان اصفهان:

وجود تورهای غیرمجاز در ابیانه مشكل ساز است

وجود تورهای غیرمجاز در ابیانه مشكل ساز است

به گزارش فقط سفر مدیركل میراث فرهنگی استان اصفهان در واكنش به حضور افراد محلی به همراه تورهای گردشگری ابیانه، اظهار داشت: هر توری كه دارای مجوز باشد خودش راهنمای تور دارد و حتما آژانس های مربوطه این مورد را مدنظر قرار می‎ ‎دهند.


فریدون الهیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در مورد اینكه آیا امكان پذیر هست كه در روستای ابیانه برای هر تور یك راهنمای محلی در نظر گرفته شود یا خیر؟ اظهار نمود: در این خصوص هیچ تصمیمی گرفته نشده است و راهنمای محلی و غیر محلی ندارد چونكه راهنما بودن دارای شرایط و ضوابطی است كه باید در این خصوص تصمیم گیری شود.
وی ادامه داد: راهنمای تور نیازمند شرایطی است كه باید بررسی و دانش افراد سنجش شود و سپس باید دید كه آیا منطقه ای این چنینی ظرفیت داشتن تور محلی دارد یا ندارد و در شرایط پیك اوضاع چگونه است؟
مدیركل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: هر توری كه دارای مجوز باشد خودش راهنمای تور دارد و حتما آژانس های مربوطه این مورد را مدنظر قرار می‎ ‎دهند و راهنماها معمولاً افرادی هستند كه مجوز لازم را دارند.
الهیاری تصریح كرد: امروز مشكل ما تورهای غیر مجاز یا تورهای گردشگری ثبت نشده هستند كه باید برنامه داشته باشیم كه چگونه این تورها را مدیریت و برای آنها برنامه ریزی نماییم كه اگر شورای ابیانه برای این مورد طرحی دارد عرضه كند تا آنرا بررسی نماییم.
قبل از این دادستان شهرستان نطنز در مورد كلیپ انتشار یافته از روستای ابیانه، اظهار داشته بود: هنوز معلوم نیست كه این افراد در چه قالبی به ابیانه سفر كرده بودند و منتظر تكمیل شدن گزارش در این زمینه هستیم.
مرتضی باصریان در گفتگو با ایسنا، در مورد كلیپ انتشار یافته از روستای ابیانه، اظهار نمود: این گروه با دو اتوبوس به ابیانه سفر كرده اند و تا این لحظه آنها احضار شده اند.
وی ادامه داد: هنوز مشخص نشده كه این افراد به چه عنوانی به این روستا سفر كرده اند ولی به مراجع قضائی عنوان شده كه در چارچوب دو تور وارد روستا شده بودند و در مقطعی آنجا حضور و سپس ترك روستا كرده اند.
دادستان شهرستان نطنز افزود: حساسیت بر روی این مورد به این علت است كه ظاهراً تصاویری از مكان های دیگر از این گروه وجود دارد و بررسی ها به این لحاظ در حال انجام می باشد.
به دنبال انتشار ویدئوی آوازخوانی زنی در روستای ابیانه در جمع گردشگران، دادستان استان اصفهان از تشكیل پرونده برای این فرد اطلاع داده بود.1398/03/05
14:48:09
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: ثبت , سفر , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری