صدور بیشتر از ۴۵ میلیون كارت ملی هوشمند

صدور بیشتر از ۴۵ میلیون كارت ملی هوشمند

فقط سفر: سخنگوی سازمان ثبت احوال از صدور بیشتر از 45 میلیون كارت ملی هوشمند در كشور آگاهی داد.سیف الله ابوترابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بیشتر از ۵۰ میلیون نفر برای دریافت كارت ملی هوشمند تكمیل ثبت نام كردند اظهار نمود: تا ۲۰ اردیبهشت امسال ۵۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۸۲۷ نفر مراحل تكمیل ثبت نام كارت ملی هوشمندشان را انجام داده اند كه از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۹۱ نفر كارت ملی هوشمند صادر شده و ۴۴ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۲۰ كارت نیز تحویل صاحبانشان داده شده است. پیش بینی می شود كه حدود هشت تا ۱۰ میلیون نفر نیز هنوز برای دریافت كارت های ملی هوشمند خود اقدام نكرده اند.


وی افزود: بنابر مصوبه هیات وزیران در سال های ۹۶ و ۹۷ اعتبار كارت های نمونه قدیم را تمدید كردیم اما از فروردین سال ۹۸ اعتبار كلیه كارت های ملی قدیم از درجه اعتبار ساقط شد.

ابوترابی در ادامه با تاكید بر اینكه بنای تمدید مهلت ثبت نام كارت ملی هوشمند را نداریم اضافه كرد: برای اینكه اگر باز هم تمدید نماییم عده ای هستند كه در مهلت تعیین شده بازگشت نمی كنند بدین سبب مهلت ثبت نام تمدید نشد تا افراد هرچه زودتر نسبت به ثبت نام كارت ملی هوشمندشان اقدام نمایند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال اضافه كرد: با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه های اجرایی مقرر شد كه از اول خرداد ۹۸ كسانی كه تكمیل ثبت نام انجام داده و رسید دریافت كرده اند هنگام بازگشت به دستگاه های اداری در زمره دارندگان كارت ملی هوشمند قرار گیرند، یعنی رسید تكمیل ثبت نام به منزله بهره مندی از خدمات در دستگاه های اجرایی كشور تا زمان صدور كارت ملی هوشمند است.

منبع:

1398/03/03
23:00:07
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: ثبت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری