تهران، دومین استان نابرخوردار كشور

تهران، دومین استان نابرخوردار كشور

فقط سفر: رئیس شورای اسلامی استان تهران اظهار داشت: استان تهران رتبه دوم نابرخورداری را در بین استان های كشور در زمینه های مختلف همچون سرانه های آموزشی و ورزشی دارد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، الهام فخاری در مراسم امضای تفاهمنامه میان شورای اسلامی استان تهران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران كه بامداد امروز به منظور همكاری مشترك منعقد شد، اظهار نمود: یكی از علت های رتبه دوم نابرخورداری می تواند فقدان برنامه منسجم مبتنی بر آمایش سرزمین و استان باشد كه با تشخیص درست مسئله، سازمان مدیریت و برنامه ریزی به خوبی در این راه حركت كرده است.
وی به رونمایی از سند آمایش در جلسات سال قبل شورای استان اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی نخستین نهادی كه درگیر كرده است شوراها هستند. در حقیقت نقش شوراها هم در آگاه سازی و ارتقای آگاهی مردم و مدیران و هم در نظارت و ارزیابی مدوام سند توسعه، بسیار كلیدی است برای اینكه در خیلی از مواقع، عدم آگاهی منجر به مصوباتی در شوراها می شود كه امكان دارد در تعارض با سند توسعه استان باشد.
فخاری با اشاره به اینكه این حركت، یك حركت علمی و اجرایی می باشد برای اینكه مبنای شفاف، دقیق و قابل سنجشی خواهد داشت اظهار داشت: احكام برنامه سوم شهر تهران در سال قبل مصوب شد. از یك جهت باید متاسف باشیم كه در خود برنامه تأخیر داشتیم اما از جهت دیگر می توانیم هر نوع تهدید را به فرصت تعبیر نماییم و بعنوان فرصتی برای ارزیابی همخوانی با سند آمایش استان و سند توسعه استان استفاده نمائیم.
وی با اشاره به اینكه تمام تلاشمان را در شورای استان و شورای شهر خواهیم كرد تا این همخوانی صورت بگیرد اظهار داشت: برنامه ها نباید با محورهای سند توسعه استان به خصوص سند توسعه شهرستان های مجاور تعارض داشته باشند و اگر تعارضی هم وجود داشت در همین مرحله برطرف و در راه مشترك بازنویسی شود.
رئیس شورای اسلامی استان تهران افزود: لازم است سندهای آمایشی و توسعه ای به صورتی دانش مشترك همه همچون مدیران، دستگاه های اجرایی مختلف و شوراها باشد برای اینكه این درس لازم برای همه ما است.
وی با اشاره به اینكه در هر كشوری امكان دارد در راه توسعه كاستی هایی داشته باشد اظهار داشت: با عنایت به كاستی های گذشته اما امروزه گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است و برنامه محوری تلاشی است كه باید همه به آن پایبند باشیم. همین طور از فعالان رسانه نیز دعوت می كنم كه همانطور كه مدیران و اعضای شورا باید به سند آمایش و توسعه در مقیاس استان و شهرستان ها مسلط باشند فعالان رسانه ای نیز بعنوان مطالبه گران و نظارت كنندگان این سند را مطالعه كنند و فرصتی را فراهم نماییم تا اگر نیاز است فعالان رسانه ای برای آگاهی از این سند آموزش هایی ببینند تا تسلط بهتری پیدا كنند.
فخاری با اشاره به اینكه مبنای برنامه در همه دنیا آمار است اظهار داشت: به نمایندگی از سایر همكاران ما نیز در این راستا همراه هستیم تا سامانه آماری كه پایه ریزی شده است را دقیق تر، به روزتر و منسجم تر بررسی نماییم و مبنای آمار و نه سلیقه برنامه توسعه استان را كه الگویی در كشور است پیش ببریم. امیدوارم این اقدام سازمان مدیریت و همكاریهای مشترك به توسعه فعالیت های بیشتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی منجر شود.
منبع:

1398/02/26
15:54:41
5.0 / 5
4167
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری