علت افزایش پشه ها

علت افزایش پشه ها

فقط سفر: پشه ها گرچه گونه های بسیار مهمی برای طبیعت به شمار می روند اما برخی انواع آنها می توانند انسان را آزار دهند و با جثه ریز اما با نیش پرزورشان آرامش انسان را سلب كنند. با عنایت به گزارش مردمی در خصوص افزایش تعداد پشه ها یك حشره شناس اظهار داشت: مانداب های ناشی از افزایش بارندگی ها موجب افزایش پشه ها می شود.علیرضا نادری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه پشه های خانگی، حشره ای از خانواده Culicidae است، اشاره كرد: آب های راكد بر تكثیر و افزایش جمعیت این گونه موثر است. امسال هم امكان دارد به سبب افزایش حجم بارش و ایجاد مانداب ها و آب های راكد در اطراف شهرهایی مثل تهران فرصت تخم گذاری برای این پشه ها فراهم شده باشد.

وی اشاره كرد: تكثیر جمعیت پشه ها تحت تاثیر آب خصوصاً مانداب های پیرامون شهرها است البته این پشه ها خیلی زود از بین می روند چون با افزایش دما و تبخیر این آب ها خشك می شود و همین وضعیت فرصت تكثیر را از پشه ها می گیرد.

این كارشناس حشرات سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه گزارشی در خصوص افزایش تعداد پشه ها به دست من نرسیده است، اظهار داشت: این پشه ها بیماری زا نیستند اما آزاردهنده هستند.

منبع:

1398/02/25
12:58:35
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: شهر , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری