كلاهبرداری از گردشگران در جزیره

كلاهبرداری از گردشگران در جزیره

به گزارش فقط سفر ۲۵ هزار تومان برای گردش با قایق در جنگل حراء می دهند و قایقران به محض اینكه موتور قایق را روشن می كند و آرام آرام راه می افتد، به گردشگران اعلام می كند این مبلغی كه پرداخت كرده اید شامل بازدید از كل جنگل نمی گردد و اگر می خواهید ۶۰ هزار تومان دیگر به صورت دستی به من بپردازید تا قسمت های ویژه و محل زندگی پرنده های مهاجر را هم شما نشان دهم. سوالی كه پس از شنیدن این جمله برای توریست پیش می آید این است پس هزینه ای كه برای گشت جنگل پرداخت كرده ام شامل كدام بخش می شود؟


قایقران با موافقت توریست حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می چرخد و برای رضایت او به هر جایی كه یك پرنده نشسته، می رود تا با سر و صدا پرش دهد و عكسی كه مسافر بعنوان یادگاری می خواهد گرفته شود.
البته این مشكل فقط شامل یك نقطه ی خاص گردشگری نمی گردد و مسائل این چنینی در گردشگری را شاید بتوان در بعضی شهرهای توریستی دنیا دید و تجربه نمود. اما آنچه در خیلی از شهرهای ایران در ذوق توریست می زند، لجام گسیخته بودن قیمت ها و نبود نظارت كافی در این زمینه است كه در همه ی بخش ها از فروشگاه مواد غذایی و پوشاك گرفته تا فروشگاه محصولات صنایع دستی و خدمات گردشگری دیده می شود و در كل با گردشگران قیمت های دولا پهنا حساب می كنند.
فروشنده ها و راننده ها در خیلی از شهرهای گردشگری با اطمینان از اینكه قرار نیست از جایی بازخواست شوند، هر طور كه دوست دارند با توریست برخورد می كنند. البته در خیلی از مواقع هم گردشگران مقصر هستند و نسبت به حقوق شان بعنوان یك مسافر آگاهی ندارند و نمی دانند بابت كم فروشی هایی كه به آنها می شود، می توانند اعتراض یا شكایت كنند، یا پیش از شروع سفر، شماره های ضروری و لازم برای اعلام شكایت ها را همراه خود داشته باشند.
اسكله شهید ذاكری جزیره قشم

1398/02/17
14:12:01
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری