وزیر كشور:

۱۲۵دفتر تسهیلگری برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است

۱۲۵دفتر تسهیلگری برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است

فقط سفر: وزیر كشور اظهار داشت: ۱۲۵دفتر تسهیلگری در ۱۸۰محله برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه یكصد و شانزدهمین جلسه شورای اجتماعی كشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز با مبحث حاشیه نشینی و با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار گردید. حاشیه نشینی یكی از پنج صدمه اجتماعی است كه بر مبنای فرمایش رهبر معظم انقلاب در اولویت قرار گرفته و در این سه سال فعالیت خوبی هم در این زمینه انجام شده است.

وزیر كشور اضافه كرد: تقسیم كار ملی در زمینه مسأله حاشیه نشینی با مسئولیت وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های معین و همكار صورت گرفته است همینطور دو بعد كالبدی و محتوایی یا اجتماعی حاشیه نشینی مدنظر است كه نمایندگان دستگاه در حوزه كالبدی امروز گزارش دادند و نشان داده است پیشرفت های خوبی در كارها صورت گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: كار اصلی در حوزه كالبدی همان طرحی است كه رئیس جمهوری بعنوان بازآفرینی شهری ابلاغ كرده است كه امیدواریم وزارت راه و شهرسازی با سرعت این طرح را اجرایی كند كه راه نجات مناطق همین طرح خواهد بود.

رحمانی فضلی اضافه كرد: حوزه دوم در مسأله حاشیه نشینی بعد اجتماعی است و باید دفاتر تسهیلگری را در حواشی ایجاد نماییم. تابحال توانسته ایم ۱۲۵دفتر تسهیلگری در ۱۸۰محله راه اندازی نماییم.

وی افزود: توانمندسازی مردم و شناسایی صدمه ها در مناطق و محله های حاشیه نشین وظیفه اصلی این دفاتر تسهیلگری است و باید حل مسایل این گروه را از دستگاه مربوطه پیگیری كنند.

وزیر كشور با اشاره به اینكه در جلسه امروز مدیران دو دفتر تسهیلگری كه در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می نمایند، حاضر شدند و درباره فعالیت خود گزارش دادند، اظهار داشت: اعضای شورا هم درباره این گزارش ها نظرات خویش را عرضه كردند.

وزیر كشور مبحث حاشیه نشینی را یكی از مسائل كشورهای در حال توسعه دانست و اظهاركرد: علت حاشیه نشینی عدم توازن و تعادل در توزیع منابع، امكانات، فرصت ها و فعالیت ها است كه از برنامه ریزی های اشتباه در نظام اداری نشات می گیرد.

وی در انتها اظهار داشت: باید با یك جریان پیشگیرانه بگونه ای عمل شود كه سر چشمه این عدم تعادل ها و توازن ها در مناطق خشك شود اما تا زمان بهبود شرایط كه زمانبر است باید در كمك رسانی به مردم و توانمندسازی آنان - كه از نظر شرعی، اخلاقی، اجتماعی و قانونی و انقلابی همه دستگاه ها در آن مسئول هستند - با عزم و اراده جدی این مسائل پیگیری شود و وزارت كشور بعنوان مسئول و متولی امور اجتماعی، این مورد را برنامه ریزی و زمان بندی كرده اسن و به صورت جدی پیگیری می كند.

منبع:

1398/02/15
19:23:39
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری