رئیس شورای عالی استان ها خبر داد

احتمال برگزاری انتخابات شورایاری های تهران در شهریور

احتمال برگزاری انتخابات شورایاری های تهران در شهریور

به گزارش فقط سفر رئیس شورای عالی استان ها با تاكید بر احتمال تعویق یك و نیم ماهه زمان برگزاری انتخابات شورایاری ها در تهران از برگزاری این انتخابات در شهریور ماه سال جاری اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در حاشیه هفدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها و در جمع خبرنگاران در مورد زمان برگزاری انتخابات شورایاری ها، اظهار داشت: هفته گذشته جلسه ای با حضور برخی از نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران، ستاد هماهنگی شورایاری ها و مسؤولین استانداری و فرمانداری تهران برگزار و مقرر شد انتخابات شورایاری ها اوایل تیر ماه برگزار گردد اما با عنایت به اینكه طرح انتخابات شورایاری ها در مراكز استان ها و كلان شهرها هنوز به تصویب نرسید به نظر می آید زمان این انتخابات به تعویق بیفتد.
وی ادامه داد: پیش بینی می نماییم بعد از تصویب این طرح در شورایاری استان ها حدود یك ماه زمان برای تصویب نهایی آن در دولت نیاز است بر همین مبنا انتخابات شورایاری ها با تأخیر حدود یك و نیم ماهه، شهریور ماه برگزار می شود.
رئیس شورای عالی استان ها در مورد برگزاری هفدهمین اجلاس این شورا در روز چهارشنبه و دو هفته زودتر از موعد تعیین شده اظهار داشت: با توجه در پیش بودن ماه مبارك رمضان اجلاس هفدهم دو هفته زودتر از موعد همیشگی برگزار گردید و همینطور با عنایت به این كه روز پنجشنبه جلسه فوق العاده مجلس خبرگان برگزار می گردد اجلاس عمومی در روز چهارشنبه برگزار گردید.
الویری در تشریح مصوبات هفدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها اظهار داشت: طرح راه اندازی مركز پژوهش های شورای عالی استان ها امروز در دستور كار شورا قرار داشت و با عنایت به این مركز طی سالهای گذشته راه اندازی نشده است امروز تصویب و مقرر شد كه مركز پژوهش ها بزودی فعالیت خویش را آغاز كند.
وی افزود: در نوبت اول جلسه امروز اعضا به راه اندازی این مركز رأی مثبت دادند و در نوبت دوم هم مبحث ترتیب هیئت امنا و چارچوب تشكیل این مركز به بحث و بررسی گذاشته شد.
وی با اشاره به این كه برگزاری انتخابات شورای یاری ها در مراكز استان ها و كلان شهرها یكی از دیگر از دستور كارهای هفدهم شورای عالی استان ها بوده است اضافه كرد: با عنایت به این كه تابحال چهار دوره از انتخابات شورایاری ها در تهران برگزار شده سازمان بررسی كل كشور ایراداتی برای این انتخابات مطرح كرده كه اساساً با تصویب طرح انتخابات شورایاری ها این ایرادات مرتفع خواهد شد.
رئیس شورای عالی استان ها تصریح كرد: این انتخابات در محلات برگزار می شود و افرادی كه انتخاب می شود هیچ حقوقی دریافت نمی كنند. در كلانشهر تهران این انتخابات توسط مدیریت شهری برگزار می گردد یكی از ایراداتی كه سازمان بازرسی كشور به این انتخابات مطرح كرده این بوده كه در قانون مصوبه سال ۱۳۷۵ از انتخابات شورایاری ها موضوعی مطرح نشده به همین جهت شورای عالی استان ها در چارچوب این طرح اصلاحاتی را مد نظر قرار دهد كه امیدواریم با تصویب این طرح این مشكل حل شود.1398/02/11
20:26:31
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: ثبت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری