نفت را ملی كرد اما خانه اش متروكه مانده است

نفت را ملی كرد اما خانه اش متروكه مانده است

فقط سفر: مدیر كل میراث فرهنگی البرز، خانه آیت الله طالقانی، خانه احمد شاملو و خانه دكتر محمد مصدق را سه ظرفیت بزرگ البرز برای جذب توریست عنوان نمود.


حجت الاسلام فخرالدین صابری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: منزل آیت الله طالقانی در طالقان، منزل احمد شاملو شاعر نامدار در شهرستان فردیس و منزل دكتر محمد مصدق در احمدآباد شهرستان نظرآباد، هر كدام از مقاصد جذاب گردشگری شمرده می شود و افراد زیادی علاقه مند به بازدید از این مكان های تاریخی و فرهنگی هستند.
وی افزود: درباب خانه دكتر مصدق لازم است گفته شود كه ما مخالف بهره برداری های ناصواب و پرداختن به حاشیه سازی سیاسی در ارتباط با ایشان هستیم.
صابری افزود: بعضی از كسانی كه به دنبال بهره برداری نادرست از شخصیت مرحوم مصدق هستند هیچ هماهنگی با افكار، عقاید و باورهای دینی مرحوم مصدق ندارند.

وی افزود: مرحوم مصدق را ما در كشور ایران بعنوان یكی از پرچم داران مبارزه با استعمار می شناسیم ولی می بینیم برخی افرادی كه خودشان در خدمت استعمار هستند امروز با سو استفاده از نام مرحوم مصدق به دنبال بهره برداری های سیاسی هستند، در حالیكه ایشان مهمترین اقدامی كه انجام داد و سبب حسن شهرتش شد آزادسازی صنعت نفت از یوغ استعمار انگلستان و ملی كردن آن بود كه به همین جهت هم مورد محاكمه قرار گرفت و تا آخر عمر در حبس خانگی به سر برد.
مدیركل میراث فرهنگی البرز اضافه كرد: هستند كسانی كه انجام مناسك حج را به سخره گرفته و می گویند ما پول خودرا به عربستان نمی دهیم اما سنگ شخصیتی (مصدق) را به سینه می زنند كه در وصیت نامه اش سفارش می كند حج انجام نشده اش را نیابتاً مرحوم آیت الله طالقانی انجام دهند، این حاشیه سازی ها همگی بر خلاف عقاید و افكار مرحوم دكتر مصدق بوده و هست.
او در آخر اظهار داشت: امیدواریم شرایطی فراهم گردد تا مانعی برای بازدیدهای عمومی از خانه دكتر مصدق بعنوان برگی از تاریخ معاصر وجود نداشته باشد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بهمن ماه سال قبل مدیركل میراث فرهنگی البرز به بازسازی و حفظ بنای خانه مصدق اشاره كرده و اظهار داشته بود: چند ماه اخیر و همزمان با سفر وزیر اطلاعات این موضوع، مطرح و مقرر شد برای بازسازی این مكان و حفظ اسناد موجود، سازمان میراث فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهد.

1398/02/05
15:19:29
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: سفر , شهر , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری