سفر اتوبوسی ایرانیان به آنتالیا بیشتر شد

سفر اتوبوسی ایرانیان به آنتالیا بیشتر شد

به گزارش فقط سفر گرانی سفرهای هوایی و تورهای اروپا، سفرهای زمینی و اتوبوسی به خارج از كشور را، بخصوص به منطقه های ساحلی تركیه در تعطیلات نوروز امسال بیشتر كرد.


بابك نعمت پور، راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ایسنا اظهار داشت: نرخ بلیت پرواز غیرمستقیم به سواحل مدیترانه در تركیه برای تعطیلات نوروز دست كم سه تا چهار میلیون تومان بود، درحالی كه هزینه یك سفر زمینی به سواحل تركیه با اقامت در هتل ۵ ستاره، بین دو و نیم تا چهار میلیون تومان تمام می شد. اساساً گرانی پروازها، مردم بیشتری را به سفر زمینی و با اتوبوس به خارج از كشور سوق داده است اما آن حجم اتوبوس كه با پلاك ایران در مناطق ساحلی تركیه حضور داشت واقعاً تعجب برانگیز بود. فقط در یك منطقه ساحلی ۶۰ تا ۷۰ اتوبوس كه مسافر ایرانی داشتند، دیده می شد.
او افزود: با وجود افزایش اتوبوس های توریستی كه از ایران به كشورهای آذربایجان، ارمنستان، تركیه و گرجستان عازم بودند اما در مرزهای خاكی هیچ مشكلی برای تردد آنها به وجود نیامد. البته تدبیری كه در ممنوعیت تردد كامیون ها و تفكیك مسیر خودروهای سواری از اتوبوس ها در مرزهایی مثل تاجر اتخاذ شد، به روان شدن ترافیك مرزی كمك بسیاری كرد.
نعمت پور در عین حال نقش و حضور راهنمای حرفه ای را در كاهش سفرهای اتوبوسی به خارج از كشور بسیار با اهمیت دانست و اظهار نمود: متأسفانه بعضی از آژانس ها از راهنماهای كار بلد و دارای كارت از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در تورهای زمینی و اتوبوسی در خارج از كشور استفاده نمی كنند و كارمندان خویش را برای ارزان تر شدن هزینه ها به كار می گیرند كه همین عامل تشدید مشكلات می شود.
این راهنمای تور افزود: نوروز امسال در راه اروپا تعداد تورها و پروازها بسیار محدود بود. برخی تورها به خاطر جمعیت اندك با یكدیگر ادغام شدند. بیشتر راهنماهای تور كه قرار بود امسال در اروپا تور اجرا كنند با تور به تركیه آمدند.
نعمت پور به وضعیت سفر به كشورهایی كه نوروز سال های گذشته جزو پرطرفدارترین مقاصد سفر ایرانیان بود، اشاره نمود و اضافه كرد: سفرهای زمینی به گرجستان هم همانند تركیه در تعطیلات امسال رواج پیدا كرد، هرچند در مرزهای این كشور همچنان سخت گیری هایی برای ایرانیان می شود. صربستان هم كه در یك سال قبل در میان كشورهای پرسفر اتباع ایرانی قرار گرفته بود، با حذف لغو روادید این كشور و بازگشت قانون سخت ویزا برای ایرانی ها، به صورت كامل از لیست مقاصد سفر خارج شد.
ولی تیموری - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - هم در آخرین گزارش آماری كه به تاریخ ۱۴ فروردین ماه مربوط می شود، تأیید كرد كه سفر به خارج از كشور در تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته، ۳۲ درصد كاهش داشته است.1398/01/18
13:46:27
5.0 / 5
4447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری