ضرورت آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی

ضرورت آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی

فقط سفر: معاون امور دهیاریهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با معاونین امور عمرانی و مدیران كل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها به ویژه در مناطق روستایی با خطر پذیری بالا، تاكید نمود: حضور مستمر دهیاران و آمادگی آنان تاثیر زیادی در مقابله با حوادث احتمالی در روستاها دارد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سعیدرضا جندقیان بیدگلی در ادامه اظهار نمود: با عنایت به اعلام سازمان هواشناسی و استمرار بارش ها در بیشتر مناطق كشور، بر آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی تاكید گردیده است.
وی ادامه داد: بر طبق گزارش های دریافتی از استانداری ها، تابحال دهیاران اقدامات موثری نظیر اطلاع رسانی به موقع به ساكنان روستا و گردشگران، ایجاد ارتباط و تعامل با واحدهای امداد رسان، آماده سازی اماكن عمومی روستا برای اسكان موقت لطمه دیدگان و نظارت بر سفرهای نوروزی مسافران در محدوده روستا انجام داده اند كه موجب كاهش قابل توجه خسارات جانی و مالی در مناطق روستایی شده است.
وی ادامه داد: با عنایت به استقرار بیشتر از 37 هزار دهیاری در روستاهای كشور، حدود 95 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات این نهاد قرار دارند كه می توانند بعنوان گسترده ترین شبكه مدیریت محلی، نقش موثری در ایجاد ارتباط نقاط پراكنده سكونگاه های روستایی با ارگان ها و دستگاه های مسوول ایفا نموده و در مواقع بروز بحران، اولین حلقه ارتباطی و اجرایی محسوب می شوند.
جندقیان همین طور اشاره كرد: لازم است دهیاران ضمن اهتمام در اجرای مفاد ابلاغیه های صادره و رعایت اصول ایمنی، اقدامات لازم را برای كاهش لطمه های احتمالی معمول و در مناطق درگیر سیلاب با همكاری موثر با واحدهای امدادرسانی برای اولویت بندی نمایش خدمات اقدام نمایند.
او همینطور اظهار داشت: تمامی پایگاه های آتش نشانی روستایی در آماده باش قرار دارند و ارتباط مستمری با بخشداریها و آتش نشانی شهرداری شهرهای مجاوردارند.
بر طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، جندقیان درانتها ابراز امیدواری كرد: با حضور دهیاران در عرصه مدیریت بحران روستایی در كنار نهادهای مسئول و با بهره گیری از تجارب بحران های گذشته، روزهای آتی با كمترین خسارت و لطمه طی شود.1398/01/08
14:51:56
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری