بسته اخبار اجتماعی ایسنا در آخرین شنبه سال ۹۷

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در آخرین شنبه سال ۹۷

به گزارش فقط سفر گلایه معاون آموزش و پرورش از تنوع و طبقاتی كردن مدارس، ۷ نكته محیط زیستی درباره ماهی قرمز چینی، فراخوان خودروهای تولید ۱۳۹۳ و۲۰۱۴ به معاینه فنی، بلیت نیم بهای سربازان در محاق؟، حریق شبانه چندین مغازه در بازار تهران و... همچون مهمترین اخبار امروز (۲۵ اسفندماه) اداره اجتماعی ایسنا است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی در آخرین شنبه سال ۹۷ بیشتر از ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به كجا رسید؟
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بار مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال اول اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت مكلف است همسان سازی را اجرا نماید براین اساس در حال مذاكره برای تامین منابع مالی هستیم.
محمدحسن زدا در گفتگو با ایسنا، درباره سرانجام تصمیمات اتخاذ شده پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: با كمیته مشتركی كه بین نمایندگان بازنشستگان و تامین اجتماعی تشكیل دادیم سناریوهایی مختلفی را بررسی كردیم و در نهایت به یك یا دو سناریو كه قابلیت اجرایی بالاتری دارد رسیدیم.

پیش بینی افزایش بدهی دولت به تامین اجتماعی / اموال سازمان حق الناس است
رئیس كانون كارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی تهران به اعلام نظر پیرامون فروش شستا، بدهی دولت به تامین اجتماعی، بیمه درمان، همسان سازی حقوق، منابع و مصارف در تامین اجتماعی پرداخت.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی دهقان كیا در نشست خبری با اشاره به لزوم تغییر ساختار در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینكه چندی قبل بحث استفاده از بهره مركب در محاسبات میزان بدهی هم عنوان شد و ۹۰ هزار میلیارد تومان از مجموع بدهی سازمان را كم كردند كه به دیوان عدالت شكایت كردیم اظهار داشت: تامین اجتماعی این ارقام را بروز محاسبه كرده است. پیش بینی ما این است كه سال آینده ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر بابت آن ۲۶ قانون مصوب به بدهی های دیگر تامین اجتماعی از دولت افزوده می شود.

اختلافی با وزیر رفاه ندارم/تاثیر FATF بر حوزه سلامت
وزیر بهداشت درباره تاثیرساز و كار مالی اتحادیه اروپا بر حوزه سلامت اظهار داشت: اساساً این مورد اثرگذار است و امیدواریم خردمندانه با این پدیده برخورد شود.
دكتر سعید نمكی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تصویب "FATF" و "اینستكس" در حوزه سلامت اظهار داشت: اساساً اثرگذار است و امیدواریم خردمندانه با این پدیده برخورد شود. باید بدانیم كه اگر قفل های جدیدی بر روابط بین المللی ما زده شود، این قفل ها راحت گشا نیستند. اما ما هم در شرایط سخت نمی نشینیم تا نگاه نماییم. ما دوران سخت جنگ و تحریم را سپری كرده ایم و مسیرها و راهكارهای جدیدی را ایجاد می نماییم. البته امیدوارم به بن بست جدیدی نرسیم، اما باید تلاش نماییم كه در جهت مصالح ملی گره های جدیدی را در حوزه بین المللی ایجاد نكنیم.

آیا چای سبز سبب لاغری می شود؟
یك مطالعه جدید روی موش ها نشان داده است كه مصرف چای سبز می تواند خطر چاقی و بیماری های در رابطه با آنرا با تاثیرات مثبتی كه بر باكتری های روده دارد، كم كند.

گلایه معاون آموزش و پرورش از تنوع و طبقاتی كردن مدارس
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برخی سیاست گذاری های خلاف سند تحول چون تنوع و طبقاتی كردن مدارس می تواند عدالت را در فراهم كردن فرصت های خوب یادگرفتن برای همه به صورت یكسان فراهم نكند.
رضوان حكیم زاده با اشاره به چالش های تحقق اهداف پرورشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: تربیت تمام ساحتی در سند تحول بنیادین مورد تاكید است، اما آیا فضاهای مناسبی شامل كارگاه هنری، ورزشی، آزمایشگاه و… در مدارس در اختیار داریم؟.

شرمنده معلمان هستیم / مجلس برای افزایش حقوق معلمان كاری كند
دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه آموزش و پرورش مشكل دارد و سند تحول یك نسخه درمان است اظهار داشت: ولی حل آن الزاماتی نیاز دارد كه عنصر اصلی آن معلم ماست كه باید توانمند باشد ولی با مشكل معیشتی روبروست و ما شرمنده معلم ها هستیم.
مهدی نوید ادهم با اشاره به چالش های تحقق اهداف پرورشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: سهم آموزش به شدت بیشتر از سهم پرورش در برنامهریزی ها و سیاست گذاری هاست. سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تحول در باورها، مفاهیم و ارزش هاست و اگر رخ ندهد، تحول صوری راه به جایی نخواهد برد.

مراقب «اشك مریم» باشید
در آستانه فصل بهار یكی از نگرانی های بخش گیاهی سازمان حفاظت محیط زیست گونه «لاله های واژگون» یا «اشك مریم» است. رئیس گروه گیاهی این سازمان ضمن معرفی این گونه گیاهی مهم نسبت به چیدن لاله های واژگون در دامنه های زاگرس اخطار داد.
مریم مغانلو - رئیس گروه گیاهی دفتر ذخایر ژنتیكی سازمان حفاظت محیط زیست- ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت لاله های واژگون دامنه های زاگرس و با تاكید بر اینكه یكی از گونه های گیاهی حائز اهمیت در كشور ما لاله واژگون است، درگفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: متأسفانه به علت سودجویی برخی افراد مشاهده می شود كه در اوایل بهار و همزمان با سال جدید، تعداد زیادی از لاله های واژگون به صورت شاخه بریده و در بعضی اوقات گیاه به صورت كامل از پایه كنده می شود و همراه پیاز آن در سطح معابر شهری به فروش می رسد. این كار سبب می شود جمعیت این گونه در مناطق رویشگاهی آن با تهدید جدی روبرو شود.

۷ نكته محیط زیستی درباره ماهی قرمز چینی
ماهی های قرمزسال های طولانی است كه میهمانان كوچك ما سر سفره های هفت سین هستند؛ مهمانانی كه هر چند بی آزار به نظر می رسند اما رها سازیشان در آب ها و اكوسیستم های طبیعی مشكلات بی شمار محیط زیستی به همراه دارد ازاین رو نگهداری از آنها در تنگ های خانگی و رها نكردنشان در آب ها بهترین راهكار برای كاهش خطرات محیط زیستی این گونه از ماهیان است. كه میلاد خسروی -محقق گونه های غیربومی آبزی- در گفتگو با ایسنا، نكاتی را مطرح كرده است.

بازرسی سالانه آتش نشانی از مدارس تهران
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به دومرتبه بازدید از مدارس در هرسال به لحاظ فیزیكی و ایمنی اظهار داشت: در سال های اخیر تعاملات ما با آموزش و پرورش بهتر شده است؛ برخی مسائل ایمنی در دروس گنجانده شده و از حضور همكاران ما در مدارس استقبال می شود.
جلال ملكی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اضافه كرد: شاید در سال های گذشته هیچ گونه همكاری خوبی حتی از جانب آموزش و پرورش نمی دیدیم، اما در سال های اخیر وضعیت بهتر شده و برخی مسائل ایمنی در دروس گنجانده شده و از حضور همكاران ما در مدارس استقبال میكنند.

فراخوان خودروهای تولید ۱۳۹۳ و۲۰۱۴ به معاینه فنی
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام نمود كه خودروهای تولید سال ۱۳۹۳ شمسی و ۲۰۱۴ میلادی در سال جدید مشمول دریافت معاینه فنی هستند.
نواب حسینی منش در گفتگو با ایسنا، در مورد خودروهای مشمول معاینه فنی در سال جدید اظهار داشت: خودروهای تولید سال ۹۳ و پیش از آن و همینطور خودروهای تولید سال ۲۰۱۴ و پیش از آن، در سال ۹۸ مشمول معاینه فنی هستند.

بلیت نیم بهای سربازان در محاق؟
اعطای كارت بلیت تخفیف دار موضوعی است كه این روزها كه اعضای شورای شهر تهران در حال بررسی بودجه شهرداری هستند، از جانب یكی از اعضا مطرح شده و بحث آن مجدد داغ شده است.
خبرنگار شهری ایسنا در این خصوص گزارشی تهیه كرده است كه می توانید با كلیك به روی تیتر جزئیات آنرا بخوانید.

حریق شبانه چندین مغازه در بازار تهران + عكس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش گرفتن شبانه ۱۵ باب مغازه در بازار تهران اطلاع داد.
سید جلال ملكی در گفتگو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: وقوع حادثه حریق در برخی از مغازه های واقع در بازار تهران در ساعت ۲۲ دقیقه صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد كه به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانان پنج ایستگاه را به همراه خودرو فرماندهی و تانكر آب به محل حادثه واقع در بازار تهران، بازار پاچنار، سرای سیدولی اعزام كرد.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
حریق شبانه چندین مغازه در بازار تهران + عكس
برادركُشی در نازی آباد
آیا چای سبز سبب لاغری می شود؟
همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به كجا رسید؟
عامل اپیدمی "اسهال" در كردستان اعلام شد1397/12/25
22:22:20
5.0 / 5
4700
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری