آغاز طرح بهسازی خیابان لاله زار در نوروز

آغاز طرح بهسازی خیابان لاله زار در نوروز

فقط سفر: شهردار منطقه ۱۲ اعلام نمود كه با كمك كسبه و صنوف فعال، بهسازی خیابان لاله زار را از نوروز سال آینده آغاز خواهند كرد.


علی محمد سعادتی در گفت و گو با ایسنا، در مورد ساماندهی و بهسازی خیابان لاله زار كه در دستور كار شهرداری تهران قرار گرفته است، اظهار داشت: پروژه به سازی خیابان لاله زار با پروژه هایی كه تابحال انجام داده ایم متفاوت و مجزا است كه نیازمند یك برنامه میان و بلندمدت است و باید با شیب منطقی و جدی مسائل موجود در خیابان لاله زار را پیگیری كرد.وی با بیان این كه یكی از جدی ترین مسائل در خیابان لاله زار عدم ساماندهی حمل و نقل، وجود موتورسیكلت های متعدد، بارگیری كالا و ورود به پیاده رو و غیره است، اظهار نمود: در گام اول می بایست نسبت به ساماندهی نظم ترافیكی این خیابان و پیاده روها اقدام نمود تا شهروندان بتوانند به راحتی در این خیابان تردد كنند.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان این كه یكی از موضوعات خاص خیابان لاله زار وجود ساختمان ها و اماكن متروكه و رها شده، است، اظهار داشت: مجموعه های فرهنگی – هنری متروكه و در معرض لطمه همچون سینماها، تئاتر و... از دیگر مسائل و مشكلات این خیابان است و همین طور نبود مراكز خدماتی به مردم شامل مراكز فرهنگی، پذیرایی، كافه، كتابخانه و غیره سبب گشته است كه ساماندهی این خیابان نیازمند توجه بیشتری باشد.

وی با بیان این كه ساختمان های ثمین و واجد شرایط در این خیابان به وفور وجود دارد كه این ساختمان ها جزو سرمایه های شهر هستند، اما اگر به آنها توجه نشود امكان دارد از دست بروند، افزود: در دوره مدیریت شهری قبل اقداماتی در جهت تملك خانه های قدیمی همچون تئاتر نصر و خانه اتحادیه با سیاست حفظ ارزش های تاریخی انجام شد و حالا هم عزم مدیریت فعلی باز بر این است تا از این ارزش های تاریخی و میراثی صیانت كند.

سعادتی با بیان این كه در گام اول بهسازی خیابان لاله زار با هماهنگی اصناف، ساماندهی ترافیك را در آن خیابان شروع كرده ایم، اظهار داشت: ما به دنبال بستن خیابان و تبدیل كردن آن به پیاده راه نیستیم، اما به دنبال آن هستیم كه با استفاده از مشاركت حداكثری اصناف لاله زا نسبت به بهسازی و نوسازی این خیابان اقدام نماییم.

وی با بیان این كه برهمین اساس در مرحله ی اول كار بهسازی كه از سال جدید آغاز می شود ارز پیاده روها را افزایش داده و محل هایی را بعنوان پهلوگاه های تاكسی و وانت بار مشخص می نماییم، اظهار نمود: مبلمان محیطی این خیابان مناسب تر خواهد شد و بعضی از ساختمان های ثمین باز با مشاركت مالكان به سمت بازپیرایی خواهند رفت.

شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به پارك حاشیه ای این خیابان در دو طرف، اظهار داشت: متاسفانه در بعضی ساعات شاهد آن بودیم كه در دو طرف خیابان خودرو پارك می شد كه عملا در طرح جدید این مساله حذف می شود و پارك حاشیه ای در اختیار پیاده روها قرار می گیرد.

سعادتی با بیان این كه صنف فعال در این خیابان شغل شان به گونه ای است كه مخاطبان آنها در ساعت شب برای خرید می آیند، افزود: روشنایی و لوسترفروشان این منطقه مخاطبان شان خانواده ها هستند و می توانیم از این ظرفیت برای افزایش زیست شبانه و پیشگیری از شب مردگی اقدام نماییم.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان این كه عملیات بهسازی خیابان لاله زار از قسمت شمالی خیابان حدفاصل انقلاب تا جمهوری آغاز می شود در مورد تخلیه و یا بارگیری صنف فعال در این خیابان، اظهار نمود: پهلوگاه هایی را برای تاكسی و حمل و نقل بار در این خیابان در نظر می گیریم، اما مدیریت این پهلوگاه ها در اختیار كسبه و هیات مدیره است. مثلا در مقابل یك پاساژ پنج پهلوگاه ایجاد می نماییم، اما مدیریت این مساله كه چه كسبه ای در چه ساعاتی از این پهلوگاه استفاده كنند، در اختیار كسبه و هیات مدیره است.

وی در پاسخ به سوالی درباب حمایت كسبه از اجرای این طرح، اضافه كرد: در گذشته مسئولان ادعاهای عجیبی را مطرح می كردند و می گفتند كه باید كسبه از این خیابان بروند! بنابراین كسبه باز مخالفت های جدی را در مورد بهسازی این خیابان ابراز كردند، اما هم اكنون ما نه تنها داعیه ای برای خروج كسبه از این خیابان نداریم بلكه معتقدیم كه می توان از قوه اقتصادی این صنف به نفع بهسازی استفاده كرد، چونكه اساسا رفتن كسبه از این خیابان لطمه زا خواهد بود و ما می توانیم نه تنها زندگی را با كمك اصناف به این خیابان برگردانیم، بلكه می توان با تعیین سازوكارهای اقتصادی دقیق تر شرایطی را فراهم نماییم كه انبارداران یا مالكان خانه های رها شده كه عموما در جداره های پشتی هستند ترغیب شوند كه به جای رها كردن ملك خود آنرا به یك كافه یا رستوران تبدیل كنند و اساسا شهرداری باز در این زمینه مساعدت های لازم را خواهد داشت.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان این كه شاه كلید بهسازی خیابان لاله زار این است كه همگان قبول كنند كه مساله لاله زار در یك طرح میان و بلندمدت حل و فصل می شود، خاطرنشان كرد: نمی توانیم در یك بازه زمانی كوتاه مدت یك ساله لطمه های لاله زار را حل و فصل نماییم و باید به مرور زمان و با مشاركت مردم و كسبه محل این مهم اجرایی شود.1397/12/04
14:39:50
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , خرید , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری