ابطال دریافت عوارض از توریستهای خارجی در مشهد

ابطال دریافت عوارض از توریستهای خارجی در مشهد

فقط سفر: مصوبه دریافت عوارض از توریستهای خارجی كه به مشهد سفر می كنند، از طرف استاندار خراسان رضوی ابطال شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد كمتر از یك ماه پیش، طرح «دریافت عوارض از گردشگران خارجی» را تصویب كردند. محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی مشهد در توجیه این مصوبه اظهار داشته بود: شهرداری مشهد مكلف است مستند به بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون اصلاح موادی از قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران و تبصره ۱ ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای یك دفعه در هر سال شمسی نسبت به دریافت ۱۰ یورو یا معادل آن بر اساس نرخ اختتام روز بازار ثانویه اعلامی از طرف بانك مركزی، از گردشگران غیرایرانی بعنوان عوارض گردشگری اقدام نماید.
شورای شهر مشهد محل مصرف این مالیات را در توسعه زیرساخت ها، خدمات گردشگری و طرح های مشترك شهرداری و اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تعریف كرده بود.
جامعه هدف این مصوبه بیشتر توریستهای خارجی بودند كه برای درمان و انجام امور پزشكی به شهر مشهد سفر می كردند. اتباع غیرایرانی دارای كارت اقامت از پرداخت عوارض این مصوبه معاف شده بودند.
حالا سپس گذشت سه هفته از صدور این مصوبه كه مخالفانی داشت، استاندار خراسان رضوی در نامه ای خطاب به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ابطال مصوبه ستاندن عوارض از توریستهای خارجی در مشهد، آگاهی داده است.
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انتشار محتوای این نامه در پایگاه اطلاع رسانی خود، اعلام نمود: «خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابطال این مصوبه شورای شهر مشهد به فرمانداری مشهد اعلام شده است و این مساله در نامه ای رسمی از طرف علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی به علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام گردید.»
در نامه استاندار خراسان رضوی خطاب به مونسان آمده است:
«عطف به نامه شماره ۳۸۹۰۰/۹۷۲۱۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ در خصوص تقاضای ابطال مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد كه مقرر می دارد " از توریستهای خارجی ورودی به شهر مشهد در حوزه سلامت و درمان برای یك دفعه در هر سال شمسی مبلغ ۱۰ یورو یا معادل آن بعنوان عوارض گردشگری دریافت گردد" به استحضار می رساند، مراتب طی نامه شماره ۳۲۸۶۳/۶۷/۳۸ مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ به فرمانداری محترم مشهد برای ابطال مصوبه مذكور اعلام گردید. پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی به خطه زرخیز خراسان رضوی كمال امتنان را دارم.»
بنابر اعلام مقامات استان خراسان رضوی سال قبل حدود سه میلیون توریست خارجی به شهر مشهد سفر كرده بودند. بیشتر آنها گردشگران عراقی بودند كه با انگیزه زیارت و درمان راهی این شهر شده بودند.1397/11/12
13:43:42
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: توریست , خدمات , زیارت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری