محسن هاشمی:

عده ای صحبت های رئیس جمهور در سالگرد آیت الله هاشمی را نقد كردند

عده ای صحبت های رئیس جمهور در سالگرد آیت الله هاشمی را نقد كردند

فقط سفر: رئیس شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه عده ای صحبت های رئیس جمهور در سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه نقش آن مرحوم در زمینه ساخت موشك نقد كردند و آنرا توهین به خانواده شهید مقدم دانستند، اظهار داشت: با عنایت به اینكه رئیس جمهور در زمان جنگ به سبب سمت معاونت در قرارگاه خاتم الانبیاء با آیت الله هاشمی كه فرمانده جنگ بود همكاری داشت در نتیجه در جریان تلاش های آن مرحوم در حوزه تحقیقات برای ساخت موشك قرار داشت.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در مراسم افتتاح خوابگاه خیرساز دخترانه دانشگاه امیركبیر با تاكید بر اینكه تلاش متخصصین این دانشگاه در ساخت ماهواره زبانزد است، اضافه كرد: خوشبختانه دانشگاه امیركبیر نقش خودرا در ساخت ماهواره به خوبی ایفا كرد كه البته این ماهواره می توانست با موفقیت عملیاتی شود اما چون ماهواره بر در اختتام نتوانست با سرعت مناسب ماهواره را پرتاب كند در نتیجه سبب شد عملیات موفقیت آمیز نشود.
ایشان سپس با تاكید بر اینكه دانشگاه امیركبیر باید مجدد فعالیت خودرا برای ساخت ماهواره دیگر آغاز كند، اظهار داشت: این دانشگاه همواره در عرصه ساخت ماهواره موفق بوده و به جرأت می توان آنرا پدر ساخت ماهواره در ایران معرفی نمود.
رئیس شورای شهر تهران اشاره كرد: ما قرار بود اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ماهواره ای با عنوان ماهواره زهره خریداری نماییم كه بتواند در ۳۶ هزار كیلومتری زمین قرار بگیرد. بااینكه این امر محقق نشد اما هم اكنون در كشور توانمندی های ساخت ماهواره به دست آمده است.
مهندس هاشمی اشاره كرد: در مراسم سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی، دكتر روحانی اشاره ای به نقش آیت الله درباب ساخت موشك داشتند كه البته برخی این صحبت ها را توهین به خانواده شهید مقدم، برداشت كردند، اما باید گفت این صحبت ها به هیچ عنوان توهین نیست و هر كسی در این زمینه نقش خودرا ایفا كرده است. در واقع از شروع جنگ تحمیلی عراق مقابل كشورمان، صدام به موشك های روسی مجهز بود و تا ۳۰۰ كیلومتری داخل ایران را هدف قرار می داد كه بعدها در اواخر جنگ با كمك موشك های خارجی كه بردشان به ۸۰۰ كیلومتر باز می رسید شهرهای تهران، قم، اصفهان و... را هدف قرار داد كه البته در این مدت ۴۳۰ تا ۴۵۰ موشك به شهرهای مختلف كشور پرتاب شد و تعداد ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر بر اثر آن به شهادت رسیدند.
وی اشاره كرد: بر این اساس از سال ۶۳ ایران كارهای تحقیقاتی ساخت موشك را شروع كرد و من در آن سال ها كه از خارج برگشتم مستقیما در زمینه ساخت موشك همكاری كردم و این فعالیت های تحقیقاتی در عرصه موشك سازی تا امروز ادامه دارد. بطوریكه كشور ما هم اكنون امكان ساخت موشك هایی با برد بالا را در اختیار دارد.
رئیس شورای شهر تهران اشاره كرد: با عنایت به اینكه آقای روحانی رئیس جمهور در سال های جنگ بعنوان معاونت قرارگاه خاتم الانبیاء فعالیت می كرد و آیت الله هاشمی رفسنجانی باز فرمانده جنگ بودند و بنا بر این صحبت هایی درباب نقش موثر آن مرحوم در ساخت موشك عنوان شد.
مهندس هاشمی با اشاره به بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای پژوهش در شهرداری تهران اظهار داشت: تلاش داریم فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی شهرداری با كمك دانشگاه ها انجام بگیرد و خوشبختانه ارتباطات خوبی بین شهرداری و دانشگاه ها به خصوص در عرصه های مختلف ساخت خوابگاه و اختصاص زمین در این زمینه وجود دارد و تلاش داریم این ارتباطات تقویت شود.
همین طور برمبنای اعلام روابط عمومی شورای شهر، وی ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و سایر اعضای اصلی گروه فداییان اسلام كه در سال 1334، اعدام شدند را باز تسلیت گفت.
هاشمی همین طور با اشاره به نشست امروز كه در تجلیل از فعالیت خیرین در حوزه ساخت و تجهیز خوابگاه دانشجویی است و منجر به ساخت و تجهیز خوابگاه شهید رفتاری شده است در باب مناسك ذیل اخلاق و روابط انسانی و در خدمت بهتر كردن زندگی اجتماعی در اسلام سخن گفت و اضافه كرد: تفسیری كه ما امروز در جامعه از اسلام نمایش می نماییم با حقیقتی كه علمای بزرگ و محققین و پژوهشگران بر طبق اسناد تاریخی و روشهای علمی استباط و تفسیر متون دینی نمایش می كنند دارای تفاوتهایی است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه در اسلام اصیل و ناب، مناسك ذیل اخلاق و روابط انسانی و در خدمت بهتر كردن زندگی اجتماعی تعریف می شوند اضافه كرد: اولویت دین، رسیدگی به وضعیت و نیازهای مردم است و تعظیم شعائر و مناسبتهای دینی زمانی موثر خواهد بود كه ما معیشت ونیازهای اولیه مردم را بتوانیم برآورده نماییم.
ایشان سپس سخنانش اظهار داشت: در صدر اسلام باز شاهد می باشیم كه پیامبر و ائمه به سوژه معیشت و نیازهای اصلی مردم اهمیت فراوانی می دادند و در صورتی كه مسجد النبی با ساده ترین امكانات مانند برگ خرما مسقف و مفروش شده بود، پیامبر اكرم بیشترین سفارش را در رسیدگی به وضعیت مسلمانان نیازمند وبی پناه داشتند، نیازمندترین گروه مسلمانان كه بدلیل هجرت وفرار از مكه، در مدینه هیچ ثروت، جان پناه، غذا و حتی لباس نداشتند و به اصحاب صفه مشهور بودند، مورد توجه ویژه پیامبر قرار داشتند و نبی اكرم، زمان زیادی را با آنها سپری می كرد و مردم را به كمك و پشتیبانی از آنان تشویق می كرد.
محسن هاشمی با اشاره به اینكه سیره همه ائمه هم همینگونه است و رسیدگی به نیازها و مشكلات مردم از شعائر اهمیت بیشتری دارد، اضافه كرد: ما باید خیرین جامعه را به سمت ساخت و تجهیز مدارس، خوابگاهها و درمانگاهها در مناطقی كه نیاز جدی وجود دارد و امكانات دولت پاسخگو نیست، سوق بدهیم.
به قول وی، اگر ما بتوانیم خیرین علاقمند، متدین و انسان دوست را به سمت تامین نیازهای اصلی و بحرانی جامعه سوق بدهیم اساسا در گرایش نسل جوان به دین و پیشگیری از انحراف و دین گریزی موثر خواهد بود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: همانگونه كه مقام معظم رهبری در جلسات خصوصی و عمومی تاكید كرده اند امروز مساله لطمه های اجتماعی یكی از مهمترین مسایل نظام است و با عنایت به اینكه امكانات دولت و نظام پاسخگوی حل همه مسایل نیست باید بتوانیم زمینه مشاركت و حضور داوطلبانه مردم و خیرین را در جهت رسیدگی به مشكلات و پاسخ به نیازهای شهروندان فراهم نماییم.
محسن هاشمی اشاره كرد: مدیریت شهری می تواند بجای تصدی گری در حوزه فعالیت فرهنگی و اجتماعی، به تسهیل گری، حمایت و هدایت فعالیتهای مردمی، داوطلبانه و خیرین در این حوزه اقدام نماید كه افتتاح این خوابگاه در این جهت كاری پسندیده است.1397/10/27
22:43:53
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: خرید , شهر , شورای شهر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری