رییس شورای عالی ترافیك كشور خبر داد

ابلاغ دستورالعمل علایم افقی راهنمایی و رانندگی و تبلیغاتی در هفته های آتی

ابلاغ دستورالعمل علایم افقی راهنمایی و رانندگی و تبلیغاتی در هفته های آتی

به گزارش فقط سفر رییس شورای عالی ترافیك كشور اظهار داشت: مقرر است برای نخستین بار بر روی دستورالعمل های علایم افقی راهنمایی و رانندگی شهری، علایم تبلیغاتی و تابلوها كار شود كه بزودی این دستورالعمل ابلاغ خواهد گردید.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، جمالی نژاد در حاشیه جلسه شورای عالی ترافیك كشور كه بعدازظهر امروز با حضور رییس شورای عالی استان ها، سردار مهری رییس پلیس راهور ناجا و تعدادی از مدیران حوزه حمل و نقل همگانی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در جلسه امروز ۴ دستور جلسه داشتیم كه شامل شرح خدمات مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یكپارچه شهری و حومه و شرح خدمات مطالعات امكان سنجی حمل و نقل ریلی شهری و حومه بود كه این دستورالعمل ها برای نخستین بار مورد بحث قرار گرفت.
وی افزود: در كنار اجرای طرح جامع ترافیكی برای شهرهای بزرگ و كلانشهرها طرح تفصیلی هم كار بسیار ارزشمندی است كه به هدایت شهرها به سمت شهرهای انسان محور كمك می نماید و نشان داده است كه اراده مدیران شهری رفتن به سمت شهرهای خودرو محور نیست؛ بلكه به سمت شهرهای امن برای عابران پیاده و حمل و نقل غیر موتوری است.
رییس سازمان شهرداریها و دهیارهای كشور اضافه كرد: دستور جلسه دیگر هم علائم افقی راهنمایی و رانندگی شهری و دستورالعمل تابلوها و علائم تبلیغاتی در مبلمان شهری بود كه برای نخستین بار در كشور این مورد مطرح می گردد و مقرر است برای نخستین بار روی آن كار شود. این اقدام بسیار خوبی است و تمام شهرها را از به هم ریختگی و آشفتگی كه قبلاً در بحث تابلوهای تبلیغاتی و علائم راهنمایی و رانندگی وجود داشت نجات می دهد و به شكلی وحدت رویه ای را در تمام شهرهای كشور بوجود می آورد.
وی با اشاره به اینكه این مورد برای نخستین بار و با حساسیت خاص انجام می گیرد و خوشبختانه مشاور خوبی هم در این زمینه برگزیده ایم، اظهار داشت: دستورالعمل تقریباً آماده است و طی دو سه هفته آینده آنرا ابلاغ خواهیم كرد البته نظراتی در شورای عالی ترافیك عنوان شد كه آنها را هم لحاظ و در نخستین فرصت ابلاغ می نماییم.
جمالی نژاد در ادامه اظهار داشت: تبلیغات بر روی خودروها و وسایل حمل و نقل عمومی به شكلی ممنوع می باشد مگر اینكه در شورای عالی ترافیك كشور موارد خاصی مصوب شود چون سه چهار سال قبل مصوبه ای در این زمینه داشتیم و قرار بر این شد كه مجدداً بر روی آن بحث نماییم و نقطه نظرات پلیس هم لحاظ شود.

1397/10/20
13:27:38
5.0 / 5
4503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری