تاكید وزیر كشور بر اتخاذ رویه واحد از جانب دستگاه ها در برخورد با قاچاق دام

تاكید وزیر كشور بر اتخاذ رویه واحد از جانب دستگاه ها در برخورد با قاچاق دام

به گزارش فقط سفر رحمانی فضلی اظهار داشت: رفع مشكلات مردم مرزنشین و بهبود شرایط مناطق مرزی از دغدغه های جدی دولت و وزارت كشور است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بیست و نهمین جلسه كارویژه مرز شورای امنیت كشور امروز با حضور نمایندگان دستگاه های عضو، استانداران استان های مرزی و به ریاست دكتر رحمانی فضلی برگزار گردید. وزیر كشور و رئیس كارویژه مرز شورای امنیت كشور در این نشست بر اهمیت و توجه به موضوعات مرزی همچون فعال بودن پایانه ها و بازارچه های مرزی در حوزه هایی اقتصادی با ظرفیت كامل با عنایت به شرایط فعلی، توسعه و تقویت همكاری ها با كشورهای هم مرز در این خصوص و توجه ویژه به جاده ها و راه های مواصلاتی در جهت تسهیل ترددهای مرزی تاكید نمودند.

رئیس شورای امنیت كشور، همینطور ضرورت تأمین و استفاده از تجهیزات مناسب همچون ایكس ری در پایانه های مرزی را جهت سهولت تردد كالا و مبادلات مرزی مورد تاكید و توجه قرار داد و مقرر كرد؛ دستگاه های مربوطه و متولی، اقدام های لازم را در این خصوص همچون با استفاده از ظرفیت های داخلی دنبال و به نتیجه برسانند.

رحمانی فضلی در این نشست همچنین، با مرور برخی لزوم های حائز اولویت در برخورد با قاچاق كالا، بر دقت در اعمال كنترل های لازم از مبدأ تا مرز با استفاده از استانداران و همینطور دستگاه های مسئول همچون نیروی انتظامی و ستاد قاچاق كالا تصریح كرد.

وزیر كشور با اشاره به اینكه رسیدگی و رفع مشكلات مردم مرزنشین و مناطق مرزی از دغدغه های جدی دولت و وزارت كشور است، اظهار داشت: در این زمینه، برنامه های خوبی از جمله؛ پیش بینی تسهیلات لازم در حوزه سوخت مرزی، ساماندهی و فعال سازی بازارچه ها و پایانه های مرزی، تقویت اعتبارات این بخش و فعال تر شدن بخش دیپلماسی و پیگیری توافقات منطقه ای با كشورهای هم مرز جمهوری اسلامی ایران در دستور كار است كه به صورت جدی دنبال خواهد شد.

ارائه و بررسی گزارش ها و دغدغه های مطرح شده در زمینه قاچاق دام زنده از كشور، از دیگر موارد مطرح شده در جلسه امروز كارویژه مرز است. وزیر كشور بعد از توجه به گزارش های دستگاه ها در این عرصه ضمن صدور دستورات لازم در زمینه تطبیق اطلاعات، بر اتخاذ رویه واحد و مؤثر در برخورد با این پدیده از جانب دستگاه های مسؤول تاكید كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، در این نشست همینطور استانداران برخی استان های مرزی همچون خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مشكلات و مسائل مربوطه را عنوان كردند و با دستور وزیر كشور مقرر شد نیازمندی های استان ها به صورت جدی پیگیری و با استفاده از دستگاه های مسئول با تمهیدات لازم مرتفع گردد.
1397/10/11
23:10:27
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری