شرط بازگشایی نرده های چهارراه ولیعصر

شرط بازگشایی نرده های چهارراه ولیعصر

به گزارش فقط سفر معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران اظهار داشت كه شرط بازگشایی نرده های چهارراه ولیعصر (عج) منوط به همكاری و رعایت قانون توسط عابرین پیاده است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بعدازظهر امروز معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران به همراه رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با حضور در محل چهارراه ولیعصر(عج) و بازدید از این چهارراه درمورد بازگشایی نرده های این محدوده بحث و گفت وگو كردند.

در همین راستا پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به نظر من یك تغییر رویكرد در مدیریت شهری جدید وجود دارد كه معتقدیم شهر باید از خودروها پس گرفته شود و به عابرین پیاده داده شود. برخلاف رویكرد گذشته كه باعث اجرای طرح زیرگذر چهارراه ولیعصر شد، فرض بر این بود كه ماشین ها سریع تر رد شوند بنابراین برای عابرین پیاده مشكلاتی تولید می شد.

وی افزود: متاسفانه این رویكرد در پل های عابر پیاده هم مشاهده می گردد. اصولا پل عابر پیاده راهكار موثری نیست و باید پل های عابر پیاده یا حداقل خیلی از آنها جمع آوری شوند چراكه می گوییم به جهت اینكه ماشین ها راحت تر رد شوند وسط خیابان نرده بكشیم و عابرین پیاده را از روی پل عبور دهیم. در چنین شرایطی اگر همه پل های عابر پیاده پله برقی داشتند خوب بود اما متاسفانه خیلی از آنها پله برقی ندارند و افرادی همچون سالمندان و یا افراد دارای ویلچر برای عبور با مشكلات زیادی مواجه می شوند.

معاون شهردار تهران تصریح كرد: تصور می كنم عابر پیاده باید اولویت اول باشد و ماشین ها خویش را با عابرین پیاده هماهنگ كنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه چهارراه ولیعصر (عج) بعنوان یك چهارراه مهم فرهنگی و نبض شهر تهران به حساب می آید و باید نرده های این محدوده را بر روی عابرین باز نماییم، اضافه كرد: پلیس هم با این رویكرد موافق است و تنها نگرانی كه برای پلیس وجود دارد این است كه عابرین پیاده قانون را رعایت نكنند و در عبور از چهارراه هنگامی كه چراغ عابرین پیاده قرمز است مبادرت به عبور از خیابان كنند. بدین سان بازگشایی این محدوده منوط به همكاری مردم خواهد بود. در صورتیكه این همكاری وجود نداشته باشد و تصادفات در این چهارراه زیاد شود و ترافیك افزایش پیدا كند، بطور قطع این كار انجام نخواهد شد.

وی افزود: با پلیس توافق كردیم هم اكنون یك مسیر بازگشایی شود و عملكرد عابرین پیاده را مشاهده نماییم تا ببینیم هنگامی كه چراغ عابرین پیاده قرمز است مردم از سطح خیابان عبور می كنند یا خیر؟ البته در اینجا یك NGO هم برای فرهنگ سازی كمك می نماید تا هنگامی كه چراغ عابرین قرمز است مردم از خیابان عبور نكنند. در حقیقت به صورت پایلوت با دوربین ها همكاری مردم را ظرف امروز و فردا مشاهده خواهیم كرد و بازگشایی این محدوده هم به نتیجه این بررسی ها بستگی دارد.

وی تصریح كرد: اگر شهروندان همكاری كنند ما این آمادگی را داریم كه تمامی پل ها و نرده ها را در سطح شهر جمع آوری نماییم و به جای آن چراغ عابر پیاده بگذاریم البته منوط به اینكه مطمئن شویم مردم رعایت می كنند.

وی درمورد سرنوشت زیرگذر چهارراه ولیعصر (عج) هم اظهار داشت: مسیر زیرگذر برای دسترسی به مترو راه اندازی شده و بعداً كاركرد عبور از سطح خیابان با استفاده از این مسیر به آن اضافه شده است.

معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران درمورد فعال سازی چراغ عابرین پیاده در این چهارراه و همینطور خطوط عابر پیاده اظهار داشت: بطور قطع بزودی چراغ عابرین پیاده و خطوط عابر پیاده در این چهارراه فعال خواهد شد و امیدواریم با همكاری مردم شاهد تحقق كار فرهنگی بسیار خوبی در این محدوده باشیم.1397/09/10
00:57:00
5.0 / 5
4865
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری