گلایه از عدم همكاری برای معاینه فنی خودروهای نظامی

گلایه از عدم همكاری برای معاینه فنی خودروهای نظامی

فقط سفر: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به آغاز اجرای مرحله دوم طرح كاهش، از آمادگی همه زیرمجموعه های شهرداری برای كنترل آلودگی هوای تهران آگاهی داد و خواهان همكاری دیگر دستگاهها همچون پلیس راهور و وزارت راه در این زمینه شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی در جلسه شورای مدیران این معاونت از امضای تفاهم نامه ای با سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ برای اجرای طرح كاهش آگاهی داد و اظهار داشت: این طرح از روز اول آبان شروع شده و همه خودروهایی كه در تهران تردد دارند پس از این باید معاینه فنی داشته باشند و گرنه توسط پلیس جریمه می شوند. از روز شنبه هفته جاری باز اعمال جریمه ها شروع شده است.
وی اظهار داشت: در همین مدت هم اجرای طرح كاهش با بركاتی روبه رو بوده كه آثار آنرا در هوای تهران دیده ایم و امیدواریم با همكاری همه نهادها و مردم، شاهد ادامه بهبود كیفیت هوا در ماههای پیش رو باشیم.
پورسیدآقایی در این نشست در مورد باز شدن نرده های چهارراه ولیعصر ونیز با اشاره به ضرورت ترجیح پیاده بر سواره در شهر، اظهار داشت: مشخص نیست چه منطقی بر این كار حاكم بوده كه ما كار را برای خودروها راحت نماییم اما شهروندان معلول و خانم های حامله و افراد سالمند را به زحمت زیاد بیندازیم. الان مردم كه شب از اتوبوس های BRT پیاده می شوند، باید از روی نرده ها بپرند؛ چرا باید اینطور باشد؟

معاون حمل و نقل و ترافیك شهردار تهران اظهار داشت: با عنایت به نبود امكان گردش به چپ در این تقاطع و وجود زمینه های تردد امن عابر در چهارراه ولیعصر، دستور داد چراغ های عابر پیاده باز در این معبر نصب شوند و نیروهای پلیس راهور باز در شروع كار برای هدایت خودروها و عابران حضور پررنگی داشته باشند.

او همینطور از مسئولیت پذیری برخی سمن ها كه در ایام اخیر با حضور در محل تقاطع به ترغیب شهروندان برای رعایت نظم در عبور و مرور پرداختند، تشكر كرد.

سنندجی مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی هم از رهاشدگی و عدم كنترل خطوط ویژه اتوبوس تندرو شركت واحد توسط پلیس راهور انتقاد نمود و خواهان رسیدگی به این سوژه شد.
به قول سنندجی، ورود بی رویه موتورسیكلت ها و خودروهای شخصی، عملا خط ویژه را بی معنا كرده و انتظار داریم پلیس راهور در این زمینه فعالانه تر برخورد كند.
شهیدزاده سرپرست شركت كنترل كیفیت هوای تهران در این نشست با عنایت به ابهاماتی كه درباب میزان تاثیر جداگانه باد و باران و كنترل معاینه فنی مطرح شده بود، گزارش داد: با مقایسه شرایط مهر و آبان امسال با سال گذشته، مشخص شد كه در پارسال در این دو ماه ۲ روز بارانی داشته ایم كه امسال ده روز افزایش داشته و به ۱۲ روز رسیده است اما تعداد روزهای ناسالم، ۲۰ روز كمتر شده است كه نمی تواند صرفا ناشی از بارش و تغییرات جوی باشد.

او همینطور درباره تاثیر باد باز توضیح داد: بااینكه به صورت كلی باد می تواند بخشی از آلودگی هوا را به بیرون از شهر منتقل كند، ولی اتفاقا امسال وجود باد شدید در نیمه اول مهر موجب شد كه در بعضی روزها گردوخاك از اطراف به تهران بیاید و شاهد چند روز ناسالمِ ناشی از گردوخاك باشیم.

حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران هم از بازدید ۱۳۲۴ خودروی سنگین در دو ماه اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: در مجموع بازدیدهایی كه در این مدت داشته ایم، ۳۴۶ مورد در آزمون معاینه فنی مردود شده اند و جمعا ۴۶۸ مورد هم به سبب دودزایی یا نداشتن معاینه فنی جریمه شده اند. معاینه فنی این خودروها ابطال و برای اعمال در سیستم به سازمان راهداری ارسال شده است. او همینطور از عدم همكاری نهادهای نظامی برای بازدید خودروهای این نهادها گلایه نمود و خواهان پیگیری برای حل این مشكل شد.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك، در این نشست همین طور مراسم تكریم حسینی مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوا و معارفه شهیدزاده و تكریم جوادی مدیرعامل شركت مجتمع های ایستگاهی مترو و معارفه سفندارمذ، سرپرست های این دو شركت برگزار گردید.1397/09/06
19:25:07
5.0 / 5
4219
تگهای خبر: حمل و نقل , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری