آفرود در مرنجاب مشروط شد

آفرود در مرنجاب مشروط شد

فقط سفر: رییس كلوب سافاری استان های جنوب غرب كشور اظهار داشت: ورود خودروهای آفرود و سافاری در كویر مرنجاب ممنوع نشده، بلكه در حال سامان دهی است.


پاییز سال قبل دادستان آران و بیدگل حكم «ممنوعیت ورود خودروهای دو دیفرانسیل و موتورهای كراس به مناطق كویری» این شهرستان بخصوص مرنجاب را درحالی صادر كرد كه به قول محسن یارمحمدیان - معاون گردشگری استان اصفهان ـ تخریب زیست محیطی حاصل از ورود این خودروها تهدیدآمیز و غیرقابل جبران شده بود. به قول این مقام مسؤول، حكم دادستانی در آبان ماه سال ۹۶ بعد از ورود همزمان ۷۵۰ دستگاه خودروی دو دیفرانسیل در یك روز به كویر مرنجاب، صادر شد. اینك بعد از گذشت یك سال از اجرای آن حكم، حسین انصاری فرد ـ رییس كلوب سافاری استان های جنوب غرب كشور و اصفهان ـ از اجرای طرح سامان دهی ورود خودروهای دو دیفرانسیل در كویر مرنجاب و برداشته شدن آن ممنوعیت به ایسنا خبر داد.
او با بیان این كه طرح سامان دهی ورود خودروهای دو دیفرانسیل با هماهنگی شواری تامین استان و مجموعه های مرتبط در استان اصفهان و با همراهی نیروی انتظامی در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: این طرح در اولین مرحله در راه قبلی مرنجاب و برای خودروهای دو دیفرانسیل اجرا می گردد و در ادامه به خودروهای سواری تسری پیدا خواهد نمود.
وی درباره شرایط ورود این خودروها به ایسنا توضیح داد: خودروهای دو دیفرانسیل برای ورود به كویر مرنجاب باید از كلوب سافاری كه در شهرستان آران و بیدگل و در محدوده كویر مرنجاب مستقر شده است مجوز ورود دریافت نمایند. این مجوز مجانی و در عرض سه تا چهار دقیقه صادر می گردد. شرایط دریافت آن هم ثبت مشخصات، تایید ایمنی و عرضه مدارك خودرو و راننده و همینطور عرضه بیمه تمام سرنشینان است.
او با بیان این كه اجرای طرح سامان دهی آفرود و سافاری در مناطق كویری برای پیشگیری از اعمال ممنوعیت هایی مشابه آنچه در سال قبل اتفاق افتاد، است، اظهار داشت: ورود بی قاعده این خودروها تخریب های جدی زیست محیطی و صدمات جانی بر اثر واژگونی خودروها و گم شدن در دریاچه نمك و رمل ها را به دنبال داشته كه برای ضابطه مند كردن ورود این خودروها، در جریان تكمیل این طرح مقرر است مسیرهایی مشخص شده و راهنماهای محلی با خودروها همراه شوند. از هفته های آینده هم امداد سافاری در جاده ها و دریاچه نمك مرنجاب مستقر و سرعت خودروها كنترل خواهد شود. تكنیك های سافاری و آفرودسواری در این مناطق هم آموزش داده می شود تا از صدمه ها كاسته شود.
انصاری فرد از استقبال آفرودسوارها از این طرح اطلاع داد و اضافه كرد: تنها در روز پنجشنبه ۴۰۰ خودرو ثبت اطلاعات شدند و مجوز ورود به مرنجاب برای آن ها صادر شد. صدور این مجوزها از هفته آینده سیستمی خواهد شد تا سرعت بیشتر شود. اعضای كلوب سافاری هم در منطقه حضور دارند تا كنترل میدانی صورت گیرد.

1397/08/13
13:01:12
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: آموزش , ثبت , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری