كشف تعدادی سكونتگاه پارینه سنگی در مازندران

كشف تعدادی سكونتگاه پارینه سنگی در مازندران

فقط سفر: مدیركل میراث فرهنگی مازندران اظهار داشت: نتایج بررسی پیمایشی در منطقه هزار جریب استان مازندران به سرپرستی ˮالهام قصیدیانˮ در نشست علمی دیرینه شناسی در مازندران عرضه می گردد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سیف الله فرزانه با اشاره به طرح پژوهشی بررسی و شناسایی كریدور جنوب دریای مازندران اظهار نمود: نتایج بررسی پیمایشی در منطقه هزارجریب استان مازندران به سرپرستی الهام قصیدیان در این نشست عرضه می گردد.
وی كشف تعدادی سكونتگاه پارینه سنگی در مازندران را از نتایج این طرح پژوهشی یاد كرد و اظهار داشت: این پژوهش دیرینه شناسی به صورت مشترك با اداره كل میراث فرهنگی استان مازندران، پژوهشكده دیرینه شناسی كشور و بنیاد مطالعات فرگشت انسانی دانشگاه كمبریج بریتانیا صورت گرفت.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دسی و گردشگری مازندران با بیان این كه شرق استان مازندران بخصوص منطقه ارتفاعات شهرستان های نكا، بهشهر و گلوگاه را مورد بررسی پیمایشی فشرده قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: با نتایج این پروژه دیرینه شناسی مشخص شد غارهای مختلف در این منطقه به علت تسلط انسان دوران پارینه سنگی برای تسلط به دشت و كنترل گله های حیوانات بوجود آمده اند.
فرزانه با تاكید به ظرفیت های تاریخی و فرهنگی شرق استان مازندران خاطرنشان كرد: مجموعه جهانی باغ عباس آباد بهشهر، سایت موزه گوهرتپه، پایگاه پژوهشی وستمین كیاسر و دیگر آثار تاریخی برجای مانده در این منطقه حاوی اطلاعات بیشمار فرهنگی، تاریخی و هنری است كه شناخت آنها در قالب پژوهش و تحقیق علمی می تواند زمنه های سرمایه گذاری برای رونق منطقه را فراهم آورد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نشست علمی دیرینه شناسی با مبحث اولین ساكنان مازندران (مازندران در عصر سنگ) در روز چهارشنبه ساعت 10 بامداد در سالن اجتماعات اداره كل میراث فرهنگی مازندران برگزار می گردد.1397/08/05
14:50:33
5.0 / 5
4380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری