مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران تاكید كرد:

ضرورت همكاری دستگاه های مرتبط در تامین هزینه های سرسام آور صدمه دیده اجتماعی

ضرورت همكاری دستگاه های مرتبط در تامین هزینه های سرسام آور صدمه دیده اجتماعی

فقط سفر: مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاكید بر اینكه هر یك از دستگاه های مرتبط باید وظایف خویش را در حوزه صدمه دیده های اجتماعی برعهده بگیرند، اضافه كرد: همه دستگاه ها در تامین هزینه های سرسام آور درمانی صدمه دیده اجتماعی باید مشاركت داشته باشند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سیدنجم الدین محمدی در جلسه مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران اظهار داشت: در سال ۱۳۸۷ در منطقه ۴، ۲۰۰ نفر از افرادی كه به بیماری هایی نظیر ایدز، هپاتیت و سل مبتلا بودند با تغییر مدیریت بنده رها شدند و در مدت كوتاهی ۵۰ درصد آنها فوت شدند و از مابقی آنها هم هیچ خبری نتوانستیم بگیریم. برای این افراد حكم قضایی وجود داشت كه باید به بهزیستی تحویل داده می شدند.

وی اضافه كرد: در اسلامشهر ۲۲۵ نفر وجود دارند كه ۸۰ نفر از آنها حكم انتقال به بهزیستی برایشان صادر شده ولی این انتقال انجام نشده و در شرایط نامطلوبی به سر می برند. زمانی كه به ما گفتند جایی برای نگهداری این افراد نداریم ما زمین در اختیارشان قرار دادیم ولی حال كه گشت های سازمان بهزیستی از بین رفته اند امكان ساماندهی این افراد توسط شهرداری هم وجود ندارند. با همتی كه فرماندار تهران برپایه مصوبه شورای اجتماعی انجام داده اند امیدواریم مسیرهایی كه به بن بست رسیده اند راهكارهای مناسب برایشان پیدا شود.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: برپایه فرمایشات مقام معظم رهبری اگر دستگاه ها به كمك ما بیایند می توانیم در زمینه رفع صدمه های اجتماعی قدم های بزرگی برداریم. اگر دستگاه ها توانایی تحویل این افراد را داشته باشند ما هیچ محدودیتی درمورد غربالگری و فراهم كردن امكانات لازم نداریم. این مهم با همكاری دستگاه های مربوط قابل تحقق است.

وی اضافه كرد: ما در زمینه خرید دارو برای افرادی كه در مجتمع خدمات اجتماعی وارد می شوند با مشكل مواجهیم و هزینه های آنان را به صورت آزاد پرداخت می نماییم بدین سان هیچ یارانه ای در این حوزه به ما داده نمی گردد. از جانب دیگر بیمارستان ها هزینه درمان این افراد را به نرخ آزاد حساب می كند چراكه دفترچه بیمه ندارند و گاهی ما تا ۲۰ میلیون تومان برای برخی افراد هزینه پرداخت می نماییم.

وی افزود: اگر همكاری وزارت بهداشت وجود داشته باشد و نمایندگان دستگاه ها در این مجتمع حضور پیدا كنند افراد بعد از ورود به این مكان سریعا ساماندهی خواهند شد و ما هیچ محدودیتی برای جمع آوری این افراد به علت تكمیل ظرفیت مجتمع نداریم.

وی تصریح كرد: سازمان بهزیستی و سایر دستگاه ها همانند كمیته امداد باید امر ساماندهی این افراد مشاركت داشته باشند. امیدواریم برپایه دستورات فرماندار تهران تمامی پشتیبانی ها به خوبی صورت گیرد و همه دستگاه ها وظایف خویش را برعهده بگیرند. وظیفه ما پشتیبانی و عرضه خدمت است چراكه ما یك سیستم خدماتی هستیم. بنابراین بهتر است دستگاه های تخصصی مانند بهزیستی، وزارت بهداشت و نیروی انتظامی نقش موثری را در ساماندهی معتادین متجاهر برعهده بگیرند.

محمدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه شهرداری مجوز نگهداری این افراد در طور شبانه روز را ندارد، اضافه كرد: در هیچ قانونی نیامده است كه شهرداری می تواند از فردی نگهداری كند چونكه تخصص آن در این نهاد وجود ندارد كه امیدواریم با اجرای طرح جدید معضلات سابق برطرف شود. افراد بی خانمان همانطور كه از این كلمه مشخص است فاقد خانه هستند و برای رسیدگی به وضعیت این افراد كمیته امداد باید اقدامات لازم را انجام دهد.1397/07/30
12:50:53
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: برند , خدمات , خرید , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری