رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خبرداد

اجرای برنامه تهران با تو برای آشنایی بیشتر با پایتخت

اجرای برنامه تهران با تو برای آشنایی بیشتر با پایتخت

فقط سفر: رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران جزئیات برنامه «تهران با تو » را كه مقرر است ۱۴مهر به مناسبت هفته تهران برگزار شود، شرح داد و اظهار داشت: یكی از این اهداف آن آشنایی مردم كلانشهرها یا مردم كل كشور با پایتخت است.سعید اوحدی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه یكی از برنامه هایی كه امروزه حدودا در تمامی پایتخت های مهم كشورهای دنیا برگزار می شود، برنامه گردشگری شهری است، اظهاركرد: گردشگری شهری معمولا با چند رویكرد برنامه ریزی می شوند. به همین خاطر برنامه گردشگری شهری با عنوان «تهران با تو» هم اهداف مختلفی دارد.

وی افزود: وقتی گردشگری شهری را با عنوان «تهران با تو» برنامه ریزی كردیم، نگاهمان این بود كه مردم تهران با شهر تهران آشنا گردند چونكه خیلی از شهروندان تهرانی شرایطی ندارند تا بتوانند از جاذبه های طبیعی و مصنوع و تاریخی، فرهنگی و... تهران بازدید كنند و حتما باید روایتگر و راهنمای تور هم در محل حضور داشته باشند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: یكی دیگر از اهداف این برنامه این است كه شهروندانی كه به تهران مسافرت می كنند سفرشان تنها به خرید محدود نشود و بتوانند از نقاط مختلف شهر دیدن كنند.

وی با اشاره به اینكه رویكرد گردشگری شهری سبب توسعه اجتماعی و فرهنگی در شهر تهران می شود، اظهار داشت: اگر به دنبال توسعه و بازسازی بافت فرسوده تهران هستیم شاید این تهران گردی زمینه ای برای همت بیشتر در جهت توسعه شهری در تهران شود.

اوحدی با اشاره به اینكه حدود ۳۰ بسته سفر در حوزه های مختلف در نظر گرفته شده است، اظهاركرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران حدود ۱۰باغ و خانه موزه در اختیار دارد كه یكی از بسته های سفر بازدید از این خانه موزه ها است همینطور ۳۸ فرهنگسرا و ۲۰۰ مركز فرهنگی در اختیار سازمان فرهنگی هنری شهرداری قرار دارد و این زمینه فراهم گشته است تا بسته هایی تحت عنوان بسته های فرهنگی به منظور آشنایی مردم وشهروندان تهرانی با حوزه فرهنگی داشته باشیم.

به گفته وی پارك ها و بوستان ها، باغ كتاب، برج میلاد و برج آزادی و... می توانند زمینه را برای بسته سفر گردشگری شهری فراهم نمایند همینطور موزه های تاریخی مانند موزه ملی، گلستان، موزه عبرت وقصر و... می توانند زمینه بازدید از موزه ها را فراهم نمایند علاوه بر آن مقرر است در روزهای محرم بازدید از هیات های مذهبی و تكایا هم صورت گیرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اضافه كرد: امسال سال پشتیبانی از كالای ایرانی لقب گرفته است و به همین سبب می خواهیم با كارخانه های مختلف هماهنگی های لازم را انجام دهیم تا بتوانیم زمینه بازدید دانش آموزان را از كارخانه ها فراهم نماییم و آن را بعنوان بسته سفر پشتیبانی از كالای ایرانی قرار دهیم.

اوحدی در انتها با اشاره به اینكه امیدواریم بتوانیم تا ۱۴ مهر كه روز تهران است اجرای این برنامه را آغاز نماییم، اظهار نمود: این برنامه در طول سال اجرا می گردد همینطور در حال طراحی سامانه ای برای ثبت نام این بسته های سفر هستیم و فرهنگسراها، مراكز فرهنگی، كتابخانه ها محل ثبت نام برنامه سفر «تهران با تو» هستند.
1397/06/26
14:29:48
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: پایتخت , ثبت , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری