رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد

تولید حدود 1 و نیم میلیارد گل شاخه بریده در استان تهران

تولید حدود 1 و نیم میلیارد گل شاخه بریده در استان تهران

فقط سفر: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تولید یك میلیارد و ۴۵۰ میلیون گل شاخه بریده در سطح استان تهران اطلاع داد و اضافه كرد: باید در برای استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستانهای استان تهران در جهت افزایش اشتغال و درآمدزایی بهره بگیریم.نعمت اله تركی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند تدوین سند توسعه شهرستانهای استان تهران كه مقرر شده است تدوین آنها تا آخر شهریورماه به اتمام برسد اظهار داشت: برای نخستین بار است سند ششم توسعه را به صورت شهرستانی و برش كوچك تر تدوین می نماییم. مثلا برای سال ۱۴۰۰ نمای هریك از شهرستانها كجاست؟ كه تاپایان شهریور ماه آماده می گردد. بدون شك با این برنامه، بودجه تعیین می گردد و نظارت دقیق تر خواهد شد و سند شفاف ابلاغ گردیده را همه مردم مشاهده می كنند.

وی اضافه كرد: مثلا در شهرستانهای شرق تهران حوزه گردشگری در سند جای گرفت تا ۳۰ نقطه مطالعه علمی شود و بخش خصوصی بر عهده بگیرد. تمامی حوزه ها همچون آسیبهای اجتماعی، توسعه حمل و نقل، عمران و... با عنایت به ظرفیتهای هر شهرستان در این سندهای توسعه ای در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بعضی از بخشها ایران در جهان رتبه یك تا ده را دارد اما مشكلاتی بر سر راه توسعه وجود دارد كه باید نسبت به حل آنها گام برداریم. دولت یازدهم و دوازدهم تمام توان خویش را به كار گرفت و امروز این دولت ۳۵ درصد وابستگی خود به نفت را كاهش داده است. بودجه كل كشور ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی است كه ۲۴۰ هزار میلیارد آن جاری و حقوق و مزایا است. حالا با ۶۰ هزار میلیارد تومان چطور باید مدیریت كرد؟.

وی تصریح كرد: در اوایل انقلاب ۸۰ درصد مصرف كشور وارداتی بود و امروز بیش از ۹۵ درصد ایرانی است. در حالیكه در اوج جنگ و تحریم ها بودیم اما حالا رتبه ۱۷ اقتصادی هستیم. برای آمریكا سنگین است كه ایران به كشورهایی رفته و آن ها را آباد كرده اما آنها جنگ به پا كردند. در كشورهای اروپایی نفوذ كردند و موفق شدند و حالا وارد خاورمیانه شدند. كجا موفق هستند؟ عراق یا سوریه؟ در كل منطقه فقط ایران با قدرت ایستادگی كرد كه این دستاورد بی نظیر است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سند توسعه كشور اظهار داشت: در سند توسعه روستایی، توسعه سالانه ۶۷ روستا در سطح استان را در نظر گرفته ایم. هر روستایی طرح تفصیلی دارد و در آن تمام كاربریها تعریف شده است و مردم شهر و روستا باید بدانند كدام زمین مختص چه كاربری است. این كار در حوزه برنامه ریزی ما قرار گرفته و رسما به نهادهای نظارتی ابلاغ گردیده است. اگر زمین های روستایی را به غیر بفروشید پیشرفت و عمران و آبادانی نمی آورد.

وی اضافه كرد: در تولید و عرضه گل شاخه بریده استان تهران از ظرفیتهای گسترده ای برخوردار می باشد. تولید یك میلیارد و ۴۵۰ میلیون گل شاخه بریده در استان تهران آن هم در شهرستان پاكدشت ظرفیت بی نظیری است اما وقتی وارد این شهر می شوید همه چیز هست الا یك شاخه گل بنابراین باید از ظرفیتهای موجود بهره لازم را برد.
1397/06/17
16:04:17
5.0 / 5
4904
تگهای خبر: حمل و نقل , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری