سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خبر داد

ورود جدی شورا به جزئیات پسماندهای پزشكی در جلسه بعدی

ورود جدی شورا به جزئیات پسماندهای پزشكی در جلسه بعدی

فقط سفر: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از ورود جدی شورا به جزئیات روند جمع آوری و دفن پسماندهای ویژه پزشكی در جلسه بعدی شورای شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی اعطا بعد از آخر هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه، اظهار نمود: در جلسه امروز (سه شنبه) شورای شهر تهران موضوعاتی همچون معرفی قائم مقام ذی حساب و مبحث لایحه شهرداری تهران در مورد جمع آوری و نظارت بر جمع آوری پسماندهای ویژه پزشكی در دستور كار قرار داشت كه هر یك از این موضوعات مورد بحث و بررسی اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.


وی اضافه كرد: معرفی قائم مقام ذی حساب بعد از بحث و بررسی به معرفی دو نفر از كاركنان شهرداری تهران بعنوان قائم مقام ذی حساب منجر گردید.وی افزود: كلیات اصلاح لایحه بهای خدمات و چگونگی اعمال نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشكی با 11 رأی موافق و سه رأی مخالف به تصویب رسید. طبق قانون پسماندهای پزشكی به عهده واحدهای تولید كننده قرار دارد. این پسماندها در صورتی جمع آوری آنها بر عهده مدیریت شهری است و مدیریت شهری نسبت به آنها مسئولیت دارد كه این پسماندها به پسماندهای عادی تفكیك شود و خود این مورد هم مورد بحث است.وی تصریح كرد: در جلسه آینده بطور قطع درباره این مورد بحث و تبادل نظر خواهد شد و درباره نقش شهرداری در این زمینه تصمیم گیری می گردد. مشكل فعلی درباره نوع پسماند دقیقا مشخص نمی باشد به شكلی كه مبادی تولیدی این پسماند مشخص نیستند و تمام واحدهای تولید پسماند پزشكی برای شهرداری تهران قابل تشخیص نیستند. باید آدرس و محل فعالیت این واحدها در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد و این مورد هم یكی از حوزه هایی است كه باید هر چه زودتر تعیین تكلیف شود.اعطا در بخش دیگری از صحبت های خود، تصریح كرد: بخشی از این كار بر عهده وزارت بهداشت است كه این وزارتخانه طبق قانون در این زمینه مسئولیت دارد و تقسیم كار روشنی كه قانون اتخاذ نموده است باید توسط دستگاه های مسئول به صورت كامل رعایت شود. در جلسه آینده شورا ورود جدی به جزئیات این مورد خواهیم داشت.وی افزود: جمع بندی شورای اسلامی شهر تهران بر این است كه با عنایت به شرایط موجود در مورد ادامه فعالیت شهردار تهران با عنایت به قانون عدم به كارگیری بازنشستگان این است كه شهردار تهران تغییر نخواهد كرد و اگر ما به نقطه ای برسیم بطور قطع طبق قانون عمل خواهیم كرد، اما بررسی ها در این زمینه صورت گرفته است و با مراجع ذی ربط ارتباط خواهیم گرفت.وی با تاكید بر این كه در جلسه هم اندیشی بامداد امروز مدیر مسئول همشهری حضور نداشته است، اضافه كرد: مقرر است آقای حاجی ابتدا در جلسه كمیسیون فرهنگی و اگر لازم باشد در جلسه هم اندیشی غیر رسمی اعضای شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا كند.
1397/06/13
16:37:39
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: خدمات , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری