افشانی:

حضور بخش خصوصی در طرح دوچرخه اشتراكی را اقدام خوبی می دانیم

حضور بخش خصوصی در طرح دوچرخه اشتراكی را اقدام خوبی می دانیم

فقط سفر: شهردار تهران عنوان نمود كه حضور بخش خصوصی در اجرای طرح دوچرخه های اشتراكی اقدام با ارزشی است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی بامداد امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دوچرخه و افتتاح طرح پلیس دوچرخه سوار با اشاره به اینكه از فرمانده لایق و خوش سابقه پلیس راهور تهران بابت اینكه در استفاده از دوچرخه پیش قدم شده اند تشكر می كنم، اظهار داشت: توسعه دوچرخه در شهر تهران یك اقدام خوب است كه باید توسعه و تداوم یابد و اگر امروز این طرح به خوبی شروع شد باید به خوبی هم تداوم یابد وگرنه به عقب رانده خواهیم شد.

افشانی با اشاره به اینكه شعار من شهر زیست پذیر بود، اظهار داشت: یكی از شاخص های زیست پذیر بودن این است كه مردم قدرت انتخاب در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را داشته باشند و حالا می بینیم كه با وجود مشكلات عدیده این كار در اولویت ما قرار دارد.

وی با اشاره به اینكه ما عادت داریم كارهای بزرگ را با حجم و نه درجه اهمیت آنها می سنجیم، اظهار داشت: مثلا پروژه های عظیم كه آهن محور هستند را ترجیح می دهیم به پروژه های كوچك آدم محور و این بر خلاف شعار زیست پذیر بودن است.

شهردار تهران با اشاره به اینكه هم دوچرخه سوار و هم سایر وسایل حمل و نقلی و بخش ها باید حقوق همدیگر را رعایت نمایند، اظهار داشت: به من گفته اند كه این طرح دوچرخه های اشتراكی در تهران برای نخستین بار است كه انجام می گردد و این كار برای من بسیار پرارزش است چون كه بخش خصوصی این كار را انجام داده است و باید بگویم امروزه بحث استارت آپ ها در كشور داغ است و نباید مشاغل از تكنولوژی عقب بمانند و زمانی كه من در وزارت كشور بودم رانندگان در اعتراض به فعالیت تاكسی های اینترنتی تحصن كردند اما من به نمایندگان آنها گفتم كه در مقابله با تكنولوژی و صنعتی شدن هیچ راهی ندارید الا اینكه شما هم از تكنولوژی استفاده كنید.

وی اظهار نمود: حضور بخش خصوصی در این بخش خیلی خوب است، هر چند كه امكان دارد به چشم برخی ها این طرح كوچك بیاید اما آدم ها حق دارند كه از هوای پاك بهره برده و به حقوق انسان ها باید احترام گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه هنجارهای اجتماعی باید رعایت شود و مطابق آن باید رفتار نماییم، اظهار داشت: امروز فضای خوبی برای برداشتن قدم های بهتر وجود دارد و می توانیم از این فضا استفاده نماییم.

نباید استفاده از یك امكان موكول به تكمیل زیرساخت ها شود
افشانی در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه یكی از مهمترین چالش های مردم در شهرهای بزرگ آلودگی هوا است، اظهار داشت: شعار من تولید شهر زیست پذیر برای مردم بوده است كه یكی از شاخص های زیست پذیری امكان استفاده از انواع وسایل حمل و نقل است. به خصوص وسایل حمل و نقلی كه می توانند به كاهش آلودگی هوا كمك كنند.
وی با اشاره به اینكه شهر تهران با معضل آلودگی هوا دست و پنجه نرم می كند، اظهار داشت: استفاده از وسایل حمل و نقل پاك همچون دوچرخه می تواند به بهبود هوا كمك نماید.
افشانی با اشاره به اینكه نباید استفاده از یك امكان موكول به تكمیل زیرساخت ها شود، اظهار داشت: معتقدیم كه اگر بخش هایی از یك پروژه كامل شده است باید به بهره برداری برسد تا مسئولین هم موظف شوند زیرساخت ها را بیشتر فراهم نمایند.
وی با اشاره به اینكه باید به فرزندانمان از دوره ابتدایی آموزش های لازم را بدهیم، اظهار داشت: هر چند اقدامات و زحماتی در این حوزه انجام شده اما كافی نیست و گاها در جامعه رانندگانی را می بینیم كه تخلفاتشان حتی قابل تحمل نیست و باید این رویه ها اصلاح گردد.1397/06/06
14:15:40
5.0 / 5
5123
تگهای خبر: حمل و نقل , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری