آخرین وضعیت لایحه پشتیبانی از حقوق سالمندان

آخرین وضعیت لایحه پشتیبانی از حقوق سالمندان

فقط سفر: رئیس دبیرخانه شورای عالی سالمندان ضمن تشریح آخرین وضعیت لایحه پشتیبانی از حقوق سالمندان، اظهار داشت: شنبه آینده جلسه ای با حضور اساتید حقوق دانشگاهی و نمایندگان حقوقی مجلس برای بررسی لایحه پشتیبانی از حقوق سالمندان برگزار می گردد تا این لایحه به شورای عالی رفاه فرستاده شود.


محسن سلمان نژاد در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه لایحه پشتیبانی از حقوق سالمندان خدمات رسانی به این قشر را به شكل جامع و یكپارچه امكان پذیر می كند، اضافه كرد: لایحه پشتیبانی از حقوق سالمندان هنوز در حال تدوین در دولت می باشد و روی آن كار می گردد. این لایحه پس از ارجاع به شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی مجدد برای تصویب در هیئت دولت مطرح خواهد شد.
وی با اشاره به جلسه شنبه آینده (۳ شهریور ماه) برای بررسی این لایحه با حضور اساتید حقوقی دانشگاه و نمایندگان حقوقی مجلس، خاطرنشان كرد: كارشناسان بسیاری، مدت ها روی نظام حقوقی سالمندان كار كرده اند و این لایحه پس از نهایی شدن در دولت به مجلس فرستاده خواهد شد.
حسین نحوی نژاد، معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی كشور هم در گفتگو با ایسنا درباره ابعاد و جزئیات این لایحه اظهار داشت: قبل از این كلیات منشور حقوق سالمندی در شورای سالمندان تصویب و قرار شد این منشور غیر رسمی، پس از بررسی در كارگروه های تخصصی، به صورت لایحه ای با عنوان "قانون پشتیبانی از حقوق سالمندان" به مجلس عرضه شود.
ایشان در ادامه تصریح كرد: زندگی سالمندان شامل ابعاد گوناگونی است كه لازم است در زمینه های بازنشستگی، رفاهی، خدمات درمانی و بهداشت، اوقات فراغت و سایر ابعاد اجتماعی مورد بازبینی قرار گیرد به طوریكه این موارد جزو حقوق سالمندان محسوب شود و امكان مطالبه گری برای آنان را فراهم می آورد.1397/06/01
13:51:10
5.0 / 5
4805
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری