حضور در ایسنا به مناسبت روز خبرنگار

واكنش حجت نظری به مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

واكنش حجت نظری به مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

فقط سفر: عضو شورای شهر تهران به خارج شدن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور كار مجلس شورای اسلامی واكنش نشان داد.


حجت نظری امروز در حاشیه حضور سرزده در ایسنا برای تبریك روز خبرنگار، در پاسخ به سوالی درباره "خروج طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران" از دستوركار مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معتقدم كه مخالفت مجلس با این طرح در واقع سلب امكان نظارتی از خود مجلس است و نمایندگان نخواستند كه از ابزاری كه در اختیار دارند در حوزه های مختلف استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه این تصمیم به هیچ عنوان مانع از این نخواهد شد كه اعضای شورای شهر تهران بعنوان ناظر اصلی بر شهرداری به وظایف خود نپردازند، اظهاركرد: كما اینكه در مورد تحقیق و تفحص از موسسه همشهری هم در شورای شهر تهران ما كار خویش را آغاز كرده ایم و تلاش خواهیم كرد كه در حوزه های مورد نیاز در شهرداری هم ورود نماییم تا مردم از تمام جزئیات آنچه كه در حال رخ دادن است و آنچه كه در گذشته رخ داده است، به شكل شفاف با خبر شوند.
عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره اینكه آیا در مجمع امید كه نمایندگان تهران در مجلس و شورای شهر در آن عضو هستند، دراین باره صحبتی مطرح شده یا خیر، اظهار داشت: در این مورد صحبت كلی با برخی نمایندگان مجلس شده است، اما تاجایی كه من میدانم اینطور نبود كه این مورد در دستور كار مجمع قراربگیرد و تصمیمی در مورد آن اتخاذ شود.
نظری با بین اینكه این دومین باری بود كه طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس رای نیاورد، تصریح كرد: این طرح یكبار در دوره قبلی شهرداری و حالا هم در دوره جدید از دستوركار مجلس شورای اسلامی خارج شد.
وی درباره موضع مدیریت شهری در این مورد هم اظهار داشت: این آمادگی از جانب مدیریت شهری وجود دارد و ما هم هیچ مخالفتی در این خصوص نداشتیم. هرچند كه آقای افشانی هم گفتند باتوجه به جایگاه شورای شهر در نظارت بر شهردای تهران شاید ضرروتی نداشته باشد كه مجلس ورود كند اما بهرحال شهرداری تهران تاكید داشت كه تابع نظر نمایندگان مجلس است و در این مورد همكاری لازم را خواهد داشت.

1397/05/17
16:56:06
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری