رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران:

هیچ سوله مدیریت بحرانی در اختیار صدا و سیما نیست

هیچ سوله مدیریت بحرانی در اختیار صدا و سیما نیست

فقط سفر: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام نمود كه هیچ سوله و پایگاه مدیریت بحرانی در اختیار صدا وسیما و نهادهای دیگر به جز سازمان ورزش شهرداری تهران نیست.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، احمد صادقی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران كه با حضور محمدعلی افشانی شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: جلسه امروز درباره كمبودها نبود، بلكه دستگاه ها اولویت های كاری خویش را مطرح نمودند.

وی با اشاره به مصوبات جلسه پیشین شورای هماهنگی مدیریت بحران كه به ریاست نجفی شهردار وقت تهران برگزار شد، اظهار داشت: این مصوبات به روسای سه قوه هم ارسال شده و خوشبختانه رئیس جمهوری دستورات خوبی در مورد آن دادند و توجه ویژه ای به بافت فرسوده و مقاوم سازی صورت گرفت.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینكه نباید توقع داشت كه اجرای مصوبات شش ماهه بوده و سریعا اجرایی شود، اظهار داشت: ما كمبودها را رصد می نماییم اما باید توجه داشت كه یك سری اقدامات نیازمند زمان خاص خود برای اجراست.

وی با اشاره به كمبود منابع مالی در شهر تهران هم اظهار داشت: بعضی از كاستی ها هم ناشی از كمبود منابع مالی در شهر است كه در این زمینه هم باید اقدامات لازم صورت بگیرد.

صادقی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات شورای شهر در پشتیبانی از مدیریت بحران اظهار نمود: خوشبختانه شورای شهر تهران اقدامات خوبی با مدیریت بحران داشته و مصوبه های خوبی هم در این زمینه صادر كرده است. سال قبل هم مصوبه ای درباره تقویت ناوگان آتش نشانی وجود داشت كه مصوبه خوبی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره كمبود آتش نشان در تهران اظهار نمود: هر ایستگاه آتش نشانی كه افتتاح می گردد نیروی خودش را دارد و اگر جزئیات دیگری وجود دارد آن را باید از رئیس آتش نشانی پرسید.

صادقی درباره وضعیت سوله های مدیریت بحران هم اظهار داشت: با عنوان سوله مدیریت بحران موافق نیستم بلكه عنوان درست آن پایگاه های مدیریت بحران است كه سوله هایی هم در آن قرار دارد. ما 38 پایگاه را دوباره در اختیار مدیریت بحران گرفتیم و هم اكنون 56 پایگاه در اختیار سازمان ورزش شهرداری است كه به منظور ورزش بانوان مورد استفاده قرار می گیرد كه بنا شده است كه این پایگاه ها به مدیریت بحران بازگشته و این فضاها جایگزین شود.

به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، 22 پایگاه ویژه برای 22 منطقه تهران با امكانات به روز هم وجود دارد كه كاملا در اختیار مدیریت بحران است.

صادقی درباره مهمترین چالش های مدیریت بحران تهران هم اظهار داشت: یكی از بحث های ما این است كه اقدامات در سطح ملی در بحران تهران مغفول مانده و اقدامات در حوزه محلی است كه امیدواریم در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد و البته هماهنگی دستگاه های امدادی در این زمینه بسیار موثر است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینكه هیچ پایگاه مدیریت بحرانی به جز سازمان ورزش شهرداری در اختیار نهادهای دیگری همچون صدا و سیما و... نیست، درباره مخاطرات شهر تهران اظهار داشت: در این زمینه پژوهشی با مشاركت قرارگاه ثارالله و نهادهای دیگر انجام شد و تمامی حوادث تهران طی پنج سال قبل مورد بررسی قرار گرفت كه از میان آنها 48 حادثه مختلف رخ داد كه از آتش سوزی، زلزله و سیل تا كشف انبار مهمات مربوط به جنگ جهانی دوم را هم در بر می گیرد.

وی در انتها در واكنش به اظهارات رئیس سازمان مدیریت بحران كشور در مورد آمادگی 15 درصدی تهران در برابر زلزله شدید اظهار داشت: اگر این 15 درصد برای زلزله باشد قابل قبول است اما میزان آمادگی در برابر حریق، سیل و... متفاوت می باشد.
1397/05/14
14:20:17
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری