مرمت ۳۰ بنای تاریخی شهر سمنان در 2سال اخیر

مرمت ۳۰ بنای تاریخی شهر سمنان در 2سال اخیر

فقط سفر: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان با اشاره به مرمت خیلی از آثار تاریخی این شهرستان در سال های اخیر از مرمت ۳۰ بنای تاریخی شهر سمنان در دو سال گذشت اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حمیدرضا دوست محمدی در كارگروه میراث فرهنگی استان سمنان، اظهار نمود: استان سمنان و شهر تاریخی سمنان از ظرفیت های گردشگری بسیار بالایی برخوردار می باشد.

وی با اشاره به برنامه های اداره كل میراث فرهنگی برای تبدیل استان به یك استان مقصد گردشگری در ارتباط با ظرفیت اقامتی شهرستان سمنان اظهار داشت: مجموعه واحدهای اقامتی سمنان دارای ۱۲۵ اتاق و ۱۸ سوئیت است.

دوست محمدی با اشاره به افزایش میزان ورود گردشگران داخلی و خارجی به استان سمنان، اضافه كرد: میزان بازدید گردشگران خارجی از سمنان در نوروز امسال و در مقایسه با سال گذشته ۱۳۳ درصد افزایش یافت.

وی با بیان این كه مرمت ۳۰ بنای تاریخی در سمنان در دو سال قبل انجام شده است، اظهار داشت: هم اكنون ۱۲ كارگاه مرمتی در سمنان فعال است.

دوست محمدی با اشاره به مشكل پاركینگ در بافت تاریخی مركز استان خواهان رفع مشكل پاركینگ در جوار بناهای تاریخی و پرداخت تسهیلات به فعالان گردشگری شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان با اشاره به بسترهای لازم برای رونق گردشگری در استان تصریح كرد: سمنان جدا از تنوع آثار تاریخی از جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار بالایی برخوردار می باشد و در صورت معرفی بیشتر می توان بیش از پیش به رونق این صنعت امیدوار بود.
معاونت امور عمرانی استانداری سمنان هم در این كارگروه خواهان عرضه برنامه مدون گردشگری شهرستان سمنان شد.
قدرت ا... ابك بر استفاده از ظرفیت قطار گردشگری و آژانس های مسافرتی برای برگزاری تورهای یك روزه در سمنان تصریح كرد و اظهار داشت: استانداری سمنان از پروژه های در رابطه با گردشگری حمایت ویژه می كند.


1397/05/05
14:09:06
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری