مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) به ایسنا اعلام كرد

حداكثر قیمت قبر در بهشت زهرا ۱۶ میلیون تومان، یك قبر مجانی برای هر شهروند تهرانی

حداكثر قیمت قبر در بهشت زهرا ۱۶ میلیون تومان، یك قبر مجانی برای هر شهروند تهرانی

فقط سفر: مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با تاكید بر اینكه هر یك از شهروندان تهرانی در بهشت زهرا یك طبقه قبر به صورت مجانی دریافت می كنند، اضافه كرد: با عنایت به آخرین لایحه ای كه در شورای اسلامی شهر تهران درباره تعیین نرخ بهای خدمات به تصویب رسید، حداقل قیمت قبر در بهشت زهرا (س) به صورت مجانی و حداكثر قیمت قبر در قطعات قدیمی سازمان كه بیش از ۴۵ سال از عمر آن گذشته، حداكثر ۱۶ میلیون تعیین شده است.


سعید خال در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین جزئیات دو لایحه دستورالعمل نحوه اعمال تخفیف و تقسیط هزینه های خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س) كه كلیات آن به تصویب رسید و اصلاحیه مصوبه تعیین بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س) كه مفاد آن به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید، اظهار داشت: هر دو لایحه با دقت نظر اعضای شورا در كمیسیون های تخصصی مورد بحث و بررسی كارشناسانه قرار گرفت تا گامی در جهت شفاف سازی و همینطور رفاه حال خانواده های متألم و داغدار و بخصوص كم بضاعت برداشته شود.
وی اضافه كرد: در سال ۱۳۹۶ سازمان بهشت زهرا (س) حدود ۲۲۵۰۰ قبر مجانی به شهروندان اهدا كرده است و با تصویب لایحه تعیین بهای خدمات در بهشت زهرا (س) علاوه بر تولید شفافیت، خط بطلانی بر شایعه های قبر نجومی و قبر میلیاردی و... هم بود و برای تمامی شهروندان روشن كرد كه امروز در این سازمان حداقل قیمت قبر در بهشت زهرا (س) به صورت مجانی و حداكثر قیمت قبر در قطعات قدیمی سازمان كه بیش از ۴۵ سال از عمر آن گذشته حداكثر ۱۶ میلیون است و ازاین رو هیچ گونه افزایش قیمتی در زمینه قیمت قبور نداشته و صرفا شرایط و تسهیلات برای افراد كم بضاعت تسهیل خواهد شد.
وی افزود: تصویب این لوایح یكی از اقدامات مهم و شایسته و قابل توجه شورای اسلامی شهر تهران بود كه برای چند سال روند آن در شورای قبلی متوقف شده بود. در حوزه خدمات سازمان بهشت زهرا (س) برای نخستین بار به صورت شفاف قیمت خدمات به تصویب رسیده است كه در این خصوص قیمت های سایر شهرستان های كشور در نظر گرفته شده و حتی در قیاس با شهرستان های كشور قیمتهای تهران بسیار مناسب می باشد تا افراد نیازمند در رجوع به این سازمان دچار مشكل نشوند.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) درباره اهدا یك طبقه قبر مجانی از سه طبقه و سرانجام دو طبقه دیگر برای هریك از شهروندان تهرانی تصریح كرد: شرایطی فراهم گردید تا مردم عزیز و شریف و مراجعین داغدار بتوانند از خدماتی كه در جهت رفاه حال آنها در نظر گرفته شده، استفاده كنند. به باعث این لایحه كماكان یك طبقه قبر در سازمان بهشت زهرا(س) به صورت مجانی اختصاص می یابد و هر شهروند كه به سازمان بهشت زهرا (س) رجوع كند از سه طبقه قبر، یك طبقه را بصورت مجانی دریافت می كند و دو طبقه باقی مانده خالی را به صورت یارانه ای با قیمت یك میلیون تومان دریافت خواهد نمود و حتی اگر كسی توان پرداخت همین مبلغ و یا مبلغ اندك خدمات شستشو، تكفین و تدفین را هم نداشته باشد، به باعث این لایحه، سازمان بهشت زهرا (س) می تواند تا ۱۲ قسط آن را تقسیط كند و اگر در زمان موعد پرداخت توانایی پرداخت را نداشته باشد، از آن شهروند این هزینه دریافت نمی گردد.
1397/04/26
14:30:56
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: خدمات , شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری