اكوكمپ های استاندارد در استان سمنان تولید می گردد

اكوكمپ های استاندارد در استان سمنان تولید می گردد

فقط سفر: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از كاروانسرای ایوانكی بعنوان جدیدترین بنای تاریخی واگذار شده توسط این اداره كل در استان سمنان به بخش خصوصی نام برد و اظهار داشت: میراث فرهنگی استان به دنبال توسعه اكوتوریسم و تولید اكوكمپ های استاندارد در این استان است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمد جهانشاهی در دیدار با نماینده مردم شهرهای گرمسار و آرادان در مجلس شوری اسلامی، اظهار داشت: این كاروانسرا مربوط به دوره صفوی است و بعنوان مجموعه اقامتی، پذیرایی و عرضه كننده محصولات صنایع دستی فعالیت خواهد داشت.
وی واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی را بهترین راهكار برای مرمت و حفاظت از این مواریث تاریخی و فرهنگی و فراهم كردن زمینه بهره برداری هر چه بیشتر مردم از این جاذبه ها عنوان نمود.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت: یكی از اهداف این اداره كل برای توسعه گردشگری، برگزاری رویدادهای مختلف در نقاط مختلف استان است.
جهانشاهی با تاكید بر توسعه رویداد محوری گردشگری در استان سمنان، ابراز امیدواری كرد: برگزاری رویدادهای گردشگری زمینه معرفی استان سمنان در سال 1400 بعنوان استانی نوظهور در گردشگری كشور را فراهم آورد.
وی برگزاری جشنواره ها و رویدادهای ملی و بین المللی مختلف برای تابستان همچون امامدر دیباج، نان سمنان، اكوماراتن جنگلی شاهرود، عشایر جاده ابریشم مهدی شهر را از مهمترین برنامه ها برای افزایش سفرهای تابستانه به استان سمنان اعلام نمود.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینكه این اداره كل به دنبال توسعه اكوتوریسم و تولید اكوكمپ های دارای استاندارهای پایداری است، اظهار داشت: در تلاش هستیم علاوه بر افزایش كمی زیرساخت ها بحث توجه به بعد پایداری و توجه به ارزش های محیطی هم مد نظر قرار داشته باشد.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این دیدار بر بهره برداری از ظرفیت های تسهیلاتی موجود برای اجرای پروژه های گردشگری در شهرستان های گرمسار و آرادان تصریح كرد.
غلامرضا كاتب با قدردانی از تلاش های اداره كل میراث فرهنگی استان سمنان و فراهم كردن زمینه تحقق شعار جدید « استان سمنان مقصدی تازه» قدردانی كرد.
رییس كمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی خواهان تقویت شهرستان آرادن و بهره برداری بیشتر از ظرفیت های این شهرستان شد.1397/04/02
22:13:49
5.0 / 5
4333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری