طباطبایی نژاد: از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود

طباطبایی نژاد: از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود

فقط سفر: یك نماینده مجلس اظهار داشت:   باید با  سرمایه گذاری، تولید اشتغال، افزایش بهداشت و تامین آب شرب و كشاورزی از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سید صادق طباطبایی نژاد نماینده مردم اردستان، زواره و مهاباد در نطق امروز خود در صحن علنی مجلس با انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت اظهار نمود: سیاست های اقتصادی دولت راه گشا نیست. عدم امنیت در حوزه اقتصادی مردم خصوصا قشر ضعیف را دچار مشكل كرده است. نوسان های شدید در بازار ارز، سكه و خودرو مردم را تحت فشار قرار داده است. راه علاج و درمان این وضعیت تكیه بر بیگانگان نیست. چنانچه رهبری معظم فرمودند به جای ایستادن بر پای خود بر عصای دیگران تكیه نماییم خطاست.

وی ادامه داد: امضا قراردادهایی مثل پالرمو، FATF و مبارزه با تامین مالی تروریسم شاید مانند برجام اثر مختصری داشته باشد اما اثر مستقیم و اثربخش نیست. نسخه شفابخش اقتصاد ما راه برد رهبری بعنوان اقتصاد مقاومتی است. مبارزه با قاچاق كالا، تسهیل تولید، پشتیبانی از تولید كننده، تامین ارز لازم برای تولید كننده، و پشتیبانی از كالای ایرانی ابعاد این راهبرد است كه رعایت نمی گردد.

این نماینده مجلس اضافه كرد: مبانی فكری و اعتقادی ما و همینطور تجربه تاریخی ما نشان داده است كه به دنبال مقاومت پیروزی است و روی خوش نشان دادن به دشمن شكست است.

طباطبایی نژاد اظهار داشت: مهم ترین مبحث شهرستان اردستان تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت به شهرهاست كه برای این منظور در چند محور نیاز به اقدام است. نخستین آن اشتغال است، بحران اشتغال با همدلی مسئولین و سرمایه گذاران قابل برطرف شدن است. در حوزه روستایی زیرساخت هایی زیادی مانند آب، برق و گاز بوجود آمده است. با این وجود به دلیل نبودن كار همچنان مهاجرت وجود دارد.

وی ادامه داد: توزیع تسهیلاتی كه دولت برای اشتغال در دسترس دارد چنانچه كه باید سبب تولید كار نشده است چون كه راه صحیح این است كه كارآفرینان برتر شناسایی شوند و با دادن تسهیلات ارزان در حوزه روستایی اشتغال تولید كنند؛ نه اینكه وام ها به افراد ضعیف داده شود تا به جای اشتغال قرض بالا بیاید.

این نماینده مجلس خاطرنشان كرد: تامین ارز لازم، كاهش بروكراسی اداری و فعالیت در حوزه بیكاری، برای مبارزه با این مشكلات پیشنهاد می گردد.

وی در ادامه تصریح كرد كه با برطرف شدن مشكل بهداشت در روستاها بخصوص مناطق كم برخوردار مهاجرت ها هم كاسته می شود.

طباطبایی نژاد در انتها اظهار داشت: تامین آب شرب و كشاورزی از دیگر مواردی است كه باید برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها به آن توجه گردد. عدم امنیت در این حوزه سبب مهاجرت می گردد بنابر این پیشنهاد تاسیس چند مجتمع آبرسانی داده می شود.
1397/03/29
15:14:39
5.0 / 5
5024
تگهای خبر: شهر , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری