ورود یگان حفاظت میراث به ساخت و ساز پشت بام بازار وكیل

ورود یگان حفاظت میراث به ساخت و ساز پشت بام بازار وكیل

فقط سفر: مدیركل میراث فرهنگی استان فارس از ورود یگان حفاظت این اداره كل برای بررسی مورد تخلف در ساخت و ساز پشت بام بازار وكیل اطلاع داد.


مصیب امیری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه هم اینك نیروهای یگان حفاظت روی پشت بام بازار وكیل حضور دارند، به این نكته اشاره نمود كه از حدود 2 سال قبل پیگیر ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده ی بازار و پشت بام بازاروكیل بوده است و اداره كل میراث فرهنگی به حسب وظایف قانونی خود با هرگونه تخلفی در حوزه ی اماكن میراثی برخورد می كند.
امیری ادامه داد: در مورد ساخت و ساز در محل پشت بام بازار وكیل، روز گذشته یگان حفاظت به محل مراجعه نموده بود اما امكان ورود پیدا نشد اما اكنون از دری كه به سمت پشت بام بازار وكیل وجود دارد، وارد شده ایم.
امیری با تصریح اینكه هنوز امكان دسترسی به محل ساخت و ساز ممكن نشده است، اظهار داشت: ورود به ملك اصلی منوط به حكم دادستانی است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ادامه داد: علی رغم شكایت و پیگیری ها طی 2 سال قبل و داشتن حكم اولیه، روند كار اجرا در ملك مورد نظر ادامه داشته كه بطور قطع با عنایت به وظایف قانونی با آن برخورد خواهد شد.
ایسنا طی روزهای گذشته خبری مبنی از انجام فعالیت های عمرانی در بخشی از پشت بام بازار وكیل را منتشر كرد؛ باآنكه میزان تخلفات حادث شده از گذشته تا كنون در محدوده ی بازار وكیل بعنوان یكی از ارزشمندترین بناهای میراثی فارس و شیراز گسترده است.

1397/03/18
12:44:37
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: میراث , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری