بیشتر دكه های ارومیه متعلق به اعضای كمیته امداد و بهزیستی است

بیشتر دكه های ارومیه متعلق به اعضای كمیته امداد و بهزیستی است

فقط سفر: رئیس كمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار داشت: بیشتر كیوسك های سطح شهر در جهت تولید اشتغال و توانمندسازی و كمك به جمع كثیری از تحت پوشش های بهزیستی و كمیته امداد بوجود آمده است.


حسین پناهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه افزایش و واگذاری دكه در سطح شهر ممنوع می باشد، بیان كرد: مدیریت شهری در جهت ساماندهی آنان با عنایت به مبحث مهم ارومیه 2020 اقدام خواهد نمود.
وی با اشاره به اهداف این طرح خاطرنشان كرد: از برنامه های شورای شهر در دوره پنجم توجه به مبحث سیمایی و زیبایی منظری شهر است كه وجود كیوسك ها و كانكس های مطبوعاتی در نقاط مختلف شهر بدون جانمایی مناسب و اشغال نقاطی از شهر و همینطور عدم رسیدگی به زیبایی كیوسك ها سبب تولید چهره ای زشت در شهر شده كه بمنظور رسیدن به اهداف زیباسازی شهر درصدد ساماندهی این كیوسك ها اقدام می گردد.
پناهی با اشاره به اینكه ساماندهی این دكه ها و كیوسك های واگذار شده در خلال سالهای متمادی در شهر یك لزوم است اضافه كرد: در سطح شهر در مجموع 600 كیوسك و كانكس وجود دارد كه از این تعداد 230 كیوسك مطبوعاتی و عرضه كننده تنقلات فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینكه در جهت توجه به زیبایی شهری و متمركز نمودن كیوسك ها، مدیریت شهری با استفاده از راهكارها و تكنولوژی های روز دنیا اقدامات اساسی را با مشاركت بخش خصوصی داخلی انجام خواهد داد و در مرحله بررسی با شهرداری هستیم بیان كرد: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر ارومیه مصوبات قابل قبولی در بخش ساماندهی كیوسك های سطح شهر ابلاغ گردید اما متأسفانه اجرایی نشد و بنابراین معاونت خدمات شهری باید نسبت به آن به طور جد وارد عمل شود.
وی اظهار داشت: خروج از روش های سنتی و ورود به روش ها و تكنولوژی های نوین باید در دستور كار مدیریت شهری قرار گیرد و با عنایت به اینكه ارومیه در سال 2020 به عنوان شهر بین الملل گردشگری معرفی خواهد شد باید توجه بیشتری به سیما و منظر شهری و معرفی نقاط گردشگری و توریستی شهر ارومیه داشته باشیم.1397/03/09
18:15:56
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: خدمات , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری