تغییر نام میدان امام هادی (ع) به شیخ صدوق در شهرری

تغییر نام میدان امام هادی (ع) به شیخ صدوق در شهرری

فقط سفر: اعضای شورای شهر تهران به تغییر نام میدان امام هادی (ع) به شیخ صدوق رای مثبت دادند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، خلیل آبادیصبح امروز در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه دقیقا روبروی آرامگاه شیخ صدوق در ابن بابویه میدانی وجود دارد كه پیش از این نام شیخ صدوق داشت اما در اواخر شورای شهر چهارم به میدان امام هادی (ع) تغییر نام داد، اظهار داشت: اهالی محل، روحانیت شهر ری، امام جمعه و... درخواست دادند كه این میدان مجددا به شیخ صدوق برگردد و حتی صورتجلسه هم امضا كردند.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی با اشاره به اینكه محبوبیت شیخ صدوق به این دلیل است كه وی ناقل روایت های امام هادی (ع) بوده است، اظهار داشت: شیخ صدوق منهای امام هادی(ع) معنایی ندارد.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محسن هاشمی هم با اشاره به اینكه بهتر است گزینه ای برای نامگذاری به نام امام هادی (ع) همزمان با این تغییر نام آورده شود، اظهار داشت: برداشتن نام امام هادی(ع) از یك مكان كار آسانی نیست و گذشتگان ما هم به علت سختی این مسئله چنین كاری نكردند و بهتر است طرحی در مورد نامگذاری مكانی به نام امام هادی(ع) بیاورید تا همزمان این تغییرات نام ها صورت گیرد.

وی در انتها خطاب به اعضای شورای شهر اظهار داشت: من كه از این تغییر نام می ترسم و ببینم چقدر شجاعت دارید.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران تغییر نام میدان امام هادی (ع) به شیخ صدوق رای مثبت دادند.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، همینطور اعضای شورای شهر هم به تغییر نام خیابان شنگرف به "استاد عبدالله انوار" تهران شناس برجسته تهران هم رای مثبت دادند.
1397/03/06
13:18:31
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: ثبت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری