در بازدید اعضای شورای شهر از داروخانه 13 آبان عنوان شد

دود خدمات غیر ضروری پزشكی به چشم داروخانه ها می رود

دود خدمات غیر ضروری پزشكی به چشم داروخانه ها می رود

فقط سفر: تعدادی از اعضای شورای شهر تهران با همراهی نماینده مجلس از داروخانه 13 آبان بازدید كرده و به بررسی مشكلات این داروخانه پرداختند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بامداد امروز تعدادی از اعضای شورای شهر تهران به همراه محمدی نماینده مردم تهران در مجلس از داروخانه 13 آبان بازدید كردند و غلامی مدیر داروخانه 13 آبان با اشاره به اینكه 20 درصد داروهای تخصصی و فوق تخصصی كشور توسط این داروخانه توزیع می شود، اظهار داشت: از سال 59 مجموعه داروخانه های تحت نظارت دانشكده داروسازی فعالیت خویش را شروع كرده و سالانه 120 دانشجو در دانشگاه داروسازی و 50 دانشجو هم در پردیس بین المللی جذب و تحت آموزش قرار می گیرند.

وی با اشاره به پدیده قاچاق و خرید و فروش دارو اظهار داشت: داروهایی كه در بازار سیاه رد و بدل می گردد داروهایی هستند كه قاچاقچی یا... دارو را از مردم می خرد و تاكنون 20 نامه به سازمان ها و ارگان های مختلف نظامی و امنیتی نوشته ایم كه نسبت به ساماندهی و جمع آوری این قاچاقچیان اقدام نمایند.

محمدی با اشاره به پدیده خرید و فروش دارو در ناصرخسرو اظهار داشت: افرادی كه برای خرید یا فروش دارو به ناصرخسرو می روند به دنبال داروهای رسمی نیستند و بنابراین چون نمی توانند این داروها را از چرخه رسمی تهیه كنند به بازار سیاه می روند.

وی با اشاره به اینكه سالانه حدود 30 هزار تماس با این داروخانه گرفته می شود، اظهار داشت: تامین اجتماعی 55 درصد خدمات ما را پوشش می دهد.

محمدی با اشاره به اینكه در سال 96 بدهی تامین اجتماعی با 14 ماه تأخیر به عدد 205 میلیارد تومان رسید، اظهار داشت: همینطور 22 میلیارد تومان طلب از بیمه خدمات درمانی داریم كه مجموعا میزان طلب ما 229 میلیارد تومان می گردد.

وی با اشاره به اینكه داروخانه 13 آبان با 85 شركت داروساز كار می كند، اظهار داشت: متاسفانه چهار شركت، ما را در فهرست سیاه قرار داده و شش شركت بزرگ هم ما را در آستانه ورود به لیست سیاه قرار داده است كه امیدواریم با دریافت طلب هایمان این مشكلات هم مرتفع شود.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، غفوری قائم مقام منطقه 6 هم با اشاره به اینكه شهرداری تهران 11 میلیارد تومان از داروخانه 13 آبان طلب دارد، اظهار داشت: 40 بیمارستان و مركز آموزشی در منطقه 6 قرار دارد كه بر همین مبنا ما خدمات ویژه ای را به آنها عرضه می نماییم.

وی با اشاره به اینكه هماهنگی خوبی میان شهرداری تهران و مجموعه بیمارستان ها و داروخانه ها وجود دارد، اظهار داشت: یكی از درخواست های داروخانه 13 آبان نصب پله برقی برای تردد راحت مراجعین بود كه خوشبختانه عرصه پل نصب شده و در حال برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانكار هستیم كه این مسئله هم بزودی رفع می شود؛ اما باید عرض كنم كه هماهنگی خوبی بین شهرداری و داروخانه 13 آبان وجود دارد.

خلیل آبادی عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه یكی از وظایف شورای شهر توجه به بهداشت و سلامت شهروندان است، اظهار داشت: در چارچوب مدیریت یكپارچه شهری، هدایت مسائل بهداشتی و درمانی شهر بر عهده پارلمان محلی است اما از آنجایی كه در كشور ما هنوز مدیریت یكپارچه شهری اعمال نشده ارتباطات ما با سایر بخش ها تعاملی است.

وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران بیشترین همكاری را با داروخانه 13 آبان داشته است، اظهار داشت: در امر توسعه و عرضه خدمات هماهنگی خوبی وجود دارد و امیدواریم بتوانیم رضایتمندی مردم را جلب كنیم؛ چون كه مراجعین این داروخانه بسیار خاص هستند و باید به این داروخانه كمك گردد كه هر چه سریعتر بتواند به مردم رسیدگی كند.

همچنین ناهید خداكرمی رئیس كمیته سلامت شورای شهر هم با اشاره به اینكه شهرداری به تامین اجتماعی بدهی دارد و داروخانه 13 آبان هم از تامین اجتماعی طلب دارد، اظهار داشت: می بینید كه این یك سیكل به هم پیوسته است و اگر سازمانی كار خویش را به خوبی انجام ندهد این چرخه دچار مشكل می گردد.وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران 52 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و پولی كه از كاركنان خود بابت حق بیمه كم كرده را به جای آنكه به تامین اجتماعی دهد، صرف امور دیگر كرده است، اظهار داشت: امیدواریم شهرداری در بازپرداخت بدهی ها، تأمین اجتماعی را در اولویت قرار دهد. چون كه بیمه ها زیر فشار طرح تحول سلامت هم هستند و اگر به آنها كمك نشود نمی توانند سرپا باشند.دود خدمات غیر ضروری پزشكی به چشم داروخانه ها می رودوی با اشاره به اینكه امیدواریم مجلس هم به بیمه ها كمك نماید، اظهار داشت: یكی از اشكالات اصلی بیمه ها خدمات غیرضروری پزشكی است كه متاسفانه در كشور ما هم به وفور دیده می گردد كه سونوگرافی، پروتزهای غیرحیاتی و... به وفور برای بیمار تجویز می گردد كه كمر بیمه زیر این حجم خم می گردد و امیدواریم همه به سمت انضباط تقاضای خدمات پزشكی برویم. چون كه اگر این اتفاق نیفتد دود آن به چشم داروخانه ها می رود. چون كه بیمه ها پولی برایشان باقی نمی ماند كه با داروخانه ها تسویه كنند.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدی نماینده مردم تهران در مجلس هم با اشاره به اینكه طرح تحول سلامت، تحول اساسی بوجود آورده و نگرانی های مردم را كم كرده است، اظهار داشت: با این حال برخی هم معتقدند كه مطالعه كافی و لازم در این زمینه صورت نگرفته و بنابراین است كه بلافاصله با اجرای این طرح هزینه درمان افزایش یافت كه باید مطالعات گسترده ای در این زمینه صورت گیرد تا نگرانی ها هر چه سریعتر مرتفع شود.

وی با اشاره به اینكه جلسات متعددی را با وزیر بهداشت و وزیر رفاه برای حل مشكلات بیمه ها برگزار كردیم، اظهار داشت: در حال مذاكره و بررسی هستیم تا موانع موجود حل شود و هزینه درمان كم شده و مشكلات حل شود.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در ادامه اعضای شورای شهر تهران از قسمت های مختلف داروخانه 13 آبان بازدید و پای درد دل مردم نشستند.
1397/03/05
14:35:27
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: خدمات , خرید , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری