سخنگوی شورای شهر پاسخ داد

چرا تعداد جلسات شورای شهر تهران كم شد؟

چرا تعداد جلسات شورای شهر تهران كم شد؟

فقط سفر: در هیاهوی استعفای دوباره نجفی، انتخاب سرپرست و... شاهد آن بودیم كه طرح دو فوریتی پیرامون تغییر در تقویم برگزاری جلسات شورای شهر به صحن آورده شد و با رای اكثریت آراء مقرر شد كه تعداد جلسات شورا از هشت جلسه در ماه به شش جلسه كاهش یابد؛ كه درباره چرایی آن سخنگوی شورای شهر تهران توضیحاتی را ارائه نمود.علی اعطا در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در این طرح بحث تغییر در تقویم كاری شش ماهه نخست سال جاری مطرح است كه باید با قید فوریت به صحن می آمد تا تعیین تكلیف شود، اظهار داشت: همزمانی بررسی این طرح و بررسی استعفای آقای نجفی ارتباطی با یكدیگر ندارد و از آنجایی كه باید زمانبندی جلسات شورا در ابتدای سال مشخص می شد، این طرح با قید دو فوریت در دستور كار شورا قرار گرفت.

وی با اشاره به اینكه بر مبنای ماده 9 آئین نامه مصوب سال 78، "جلسات شورا باید به صورت عادی هر ماه دو بار تشكیل شود" اظهار داشت: تبصره ذیل ماده 9 تصریح می كند كه شورا در صورت درخواست كتبی فرماندار و یا بخشدار ذی ربط، مشتمل بر زمان دستور و لزوم تشكیل جلسه، موظف به تشكیل جلسه فوق العاده است. همینطور شورا می تواند به درخواست كتبی شهردار و یا تشخیص خود به صورت فوق العاده تشكیل جلسه دهد."

وی اضافه كرد: اگر در متن دستور جلسات سال قبل دقت كنید می بینید كه تنها در مورد دو جلسه از لغت «عادی» استفاده شده و در شش دستور جلسه هم از كلمه «فوق العاده» استفاده شده است. اما هیأت رئیسه اخیرا تصمیم گرفت كه تعداد جلسات فوق العاده كاهش یابد و بنا به لزوم و با عنایت به تعداد طرح ها و لوایح در دست بررسی، با تصمیم اعضای شورا، جلسات فوق العاده افزایش یابد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: شورا از قانون عدول نكرده و در شرایط خاص جلسات فوق العاده برگزار می گردد و با تصمیم اخیر اعضای شورا، تنها دو جلسه فوق العاده در ماه كم شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه كرد: با كاهش تعداد جلسات علنی شورا كمیسیون ها می توانند جلسات خویش را با قوت ادامه داده و اینگونه نیست كه تصور شود با كاهش تعداد جلسات، جلسات كمیسیون ها هم كم می گردد.

اعطا در پاسخ به این سوال كه آیا اعضای شورای شهر قصد دارند كه مجددا بعضی از جلسات را غیرعلنی برگزار كنند، اظهار داشت: مطلقا اینگونه نیست و اعضا تصمیم بر غیرعلنی شدن جلسات را ندارند مگر اینكه بنا به شرایط خاص و بر مبنای رأی دو سوم اعضا، جلسه غیرعلنی شود.

وی در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص اینكه اعضای شورا در این مدت مصوبه قابل دفاعی نداشتند، اظهار داشت: واقعیت این است كه از ابتدا هم به دنبال این نبودیم كه در هر جلسه چند مصوبه داشته باشیم. شما با مرور مصوبات چهار دوره قبل می بینید كه عمده این مصوبات یا بر روی زمین مانده و یا بدون نظارت شورا، اجرایی شده است. اعضای شورای شهر پنجم به دنبال كمیت مصوبات نیستند بلكه كیفیت مصوبات به مراتب اهمیت بیشتری دارد.
1397/01/27
16:17:00
5.0 / 5
4600
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری