اوضاع هتل ها در نوروز ۹۷؛

مردم در اردبیل و گیلان بیشتر خوابیدند

مردم در اردبیل و گیلان بیشتر خوابیدند

فقط سفر: «بررسی آمارهای اقامت در هتل های كشور نشان داده است در تعطیلات نوروز امسال ۳۰ تا ۳۵ درصد هتل های گیلان و اردبیل شلوغ تر بوده اند و مردم بیشتری در این شهرها به هتل ها رفته اند.»


جمشید حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: هنوز آمار اقامت نوروزی را كامل از هتل ها نگرفته ایم، اما بررسی ها تا هشتم فرودین ماه نشان داده است جمعیت بیشتری امسال به هتل ها رفته اند و استان های اردبیل و گیلان ۳۰ تا ۳۵ درصد و استان های همدان، بوشهر، خراسان رضوی، مركزی، سیستان و بلوچستان و ایلام ۱۵ تا ۲۰ درصد در اقامت رشد داشته اند.
او شرایط جوی، گران نشدن نرخ هتل ها و افزایش قیمت ارز كه كاهش سفرهای خارجی را به دنبال داشت، همچون عوامل اصلی رشد اقامت در بعضی از استان ها دانست و اضافه كرد: بیشتر مسافرانی كه به خارج از كشور می رفتند، به اسكان در هتل عادت دارند و چون نوسان های ارزی اجازه سفر به بعضی از این افراد نداد پس آن جمعیت به سفرهای داخلی پرداخت كه تحت تاثیر آن، آمار اقامت در هتل ها هم افزایش یافت.
وی همینطور اظهار داشت: استان های خوزستان، كرمان، البرز، یزد، كهگیلویه و بویراحمد و كرمانشاه با كاهش مسافر در هتل روبه رو بودند كه هرمزگان و قم با وجود تردد و مسافر زیاد، اما ۲۰ تا ۳۰ درصد كاهش اقامت رسمی در هتل داشته اند.
رییس جامعه هتلداران ایران درباره تخلف هتل ها در تعطیلات نوروز، اظهار نمود: هنوز تخلفی از هتل ها گزارش نشده و خوشبختانه نوروز امسال بدون تنش و آرام سپری شد.
حمزه زاده درباره تغییر رویه سفر در ایران و پراكندگی جمعیت در شهرهای كم مسافر، بیان كرد: هنوز توزیع واقعی جمعیت مسافران در شهرهای كشور اتفاق نیافتاده، چون شیوه سفر در ایران همچنان سنتی است و تغییر این رویه به فرهنگ سازی و زمان بیشتری نیاز دارد، هرچند كه روند موجود به سمت توزیع جمعیت مسافران پیش می رود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، آخرین گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حاكی از ۲۱ درصد رشد سفر در فاصله ۲۷ اسفندماه ۹۶ تا ۱۱ فروردین ماه سال ۹۷ است كه در این بازه زمانی ۵۸ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۸۱۸ نفرشب اقامت در كشور ثبت شده كه استان های مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان، خوزستان، فارس و خراسان رضوی در صدر این آمار قرار دارند. به قول هتلداران آمارهای سازمان تنها به اقامت در هتل ها و مجموعه های رسمی مربوط نمی گردد و اقامتگاه هایی دیگر همچون كمپ ها و خانه های استیجاری را هم در بر می گیرد.1397/01/15
16:32:02
5.0 / 5
4990
تگهای خبر: سفر , شهر , مسافر , نوروز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری